راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی 

قهوه اسپرسو یکی از نوشیدنی‌های خاص است که می‌توان آن را در خانه هم درست کرد. ویژگی ظاهری یک قهوه اسپرسو تهیه شده با اسپرسوساز برقی، کِرما یا همان فوم کرمی رنگی است که بر روی سطح قهوه به وجود می آید.

طرز تهیه قهوه اسپرسو آن‌چنان پیچیده نیست و با داشتن ابزار کافی شما می‌توانید هر وقت که بخواهید این قهوه خاص را آماده کنید ، با ما همراه باشید تا شما را با فرایند انجام کار آشنا کنیم.

مواد اولیه و تجهیزات لازم

آب

بسیاری از افراد به کیفیت آب استفاده شده در فرایند تهیه اسپرسو توجه نمی‌کنند و اهمیت آن را نادیده می‌گیرند. در دنیای آشپزی می‌گویند: «اگر شما مواد اولیه نامناسبی داشته باشید، هر چقدر هم مهارت در آشپزی داشته باشید خروجی خوبی نخواهید داشت.»

آب عنصری مهم در تهیه اسپرسو به حساب می‌آید و به همین خاطر شما باید از کیفیت آبی که استفاده می‌کنید اطمینان داشته باشید. در صورتی که آب کیفیت لازم را نداشته باشد طعم‌های ناخوشایندی را به قهوه شما اضافه می‌کند.

قهوه

قهوه عنصر اصلی تهیه قهوه اسپرسو است. نوع قهوه و نوع آسیاب شدن آن اهمیت بسیار زیادی دارد. قهوه مخصوص برای اسپرسو باید به روش درستی آسیاب شود و در غیر این صورت کیفیت مورد نظر را نخواهد داشت.

اگر پس از تهیه قهوه در زمان خالی کردن پُرتافیلتر ، ذرات قهوه به طور یکدست و منسجم به یکدیگر متصل بودند،میزان آسیاب قهوه شما مناسب بوده است.

اسپرسوساز برقی

یک دستگاه اسپرسوساز برقی خانگی برای شروع کار کفایت می‌کند و روند انجام کار در دستگاه های نیمه صنعتی و صنعتی هم تقریبا به همین صورت خواهد بود. مهم‌ترین ویژگی یک اسپرسوساز برقی خوب فشار پمپ آب آن می‌باشد که در مشخصات فنی دستگاه ذکر شده است.

آسیاب قهوه

اگر شما در خانه از آسیاب برای آسیاب کردن قهوه استفاده می‌کنید، سعی کنید قهوه را به اندازه ای آسیاب کنید که در زیر انگشتان دست به اندازه دانه‌های شکر لمس شود.

تمپر

نتیجه تصویری برای تمپر
تِمپِر وسیله ای است که به کمک آن قهوه موجود در پُرتافیلتر را باید فشرده کنید . عمل تمپر کردن بسیار حائز اهمیت است زیرا اگر مقدار آن کم یا زیاد باشد در کیفیت نهایی اسپرسو شما تاثیر گذار خواهد بود .

Knock Box

این وسیله برای خارج کردن و دور ریختن پودر قهوه استفاده می‌شود. اگر در منزل قهوه اسپرسو آماده می کنید اشکال ندارد که شما ناک باکس نداشته باشید . ولی دقت کنید در زمان خارج کردن تفاله قهوه ، فیلتر جدا شونده داخل سطل زباله انداخته نشود .

طرز تهیه قهوه اسپرسو

مرحله اول

اگر دستگاه شما مخزن آب دارد به میزان کافی مخزن دستگاه را با آب تصفیه شده پُر کنید. معمولا دستگاه‌ها یک خط برای تعیین میزان آب مورد نیاز قرار داده‌اند. توجه داشته باشید که دمای آب به اندازه دمای اتاق باشد و از ریختن آب داغ یا جوش درون آن خودداری کنید.

توصیه می‌شود از آب مقطر برای دستگاه استفاده نکنید زیرا به دستگاه آسیب می‌رساند. از آب شیر برای دستگاه استفاده نکنید چون املاح آن باعث می‌شود در طول زمان دستگاه جرم بگیرد و کیفیت اسپرسو شما روز به روز پایین‌تر بیاید.

اگر از آب شیر استفاده می‌کنید، باید حتما به صورت مرتب دستگاه را تمیز و جرم‌گیری کنید. توصیه می‌کنیم اگر آبی که استفاده می‌کنید کیفیت ندارد، بهتر است آن را بجوشانید و پس از سرد شدن درون دستگاه بریزید و یا از دستگاه تصفیه آب استفاده کنید.

مرحله دوم

5 دقیقه (برای دستگاه های صنعتی تا 15 دقیقه) قبل از اینکه بخواهید از دستگاه استفاده کنید، آن را روشن کنید ، پُرتافیلتر را بر روی هد گروپ ببندید و دکمه خروج آب را بزنید تا آب و پودر قهوه باقی مانده درون آن و هد گروپ خالی شود و پرتافیلتر نیز تمیز شود .

پس از این کار پرتافیلتر را باز کنید و با یک دستمال کاغذی داخل سبد آن را خشک کنید.

دستگاه‌های اسپرسوساز با هم متفاوت هستند و به همین دلیل طرز تهیه قهوه اسپرسو با هر کدام از آن‌ها ممکن است کمی متفاوت باشد، بنابراین طرز استفاده از دستگاه خود را از دفترچه راهنمای آن مطالعه کنید.

مرحله سوم

شما می‌توانید از انواع قهوه‌ با درجه رُست اسپرسو ، بسته به سلیقه خود، استفاده کنید.البته اینکه حتما از قهوه هایی با درجه رُست اسپرسو (مدیوم دارک) استفاده کنید صرفا یک استاندارد است و شما می‌توانید با توجه به ذائقه خودتان درجه رُست را انتخاب کنید.
در زمان خرید قهوه به زمان رُست قهوه و آماده‌سازی آن‌ توجه ویژه ای داشته باشید زیرا دُرست است که تازگی قهوه بسیار مهم است اما قهوه‌هایی که یک یا دو روز از زمان رُست آن ها می‌گذرد، هنوز کربن دی اکسید از خود آزاد می‌کنند و برای سلامتی مضر هستند.

علاوه بر مورد ذکر شده طبق تجربه کرما کمتری در زمان تهیه روی اسپرسو شما ایجاد می‌کنند پس بهتر است دانه‌ یا پودر قهوه‌ای که خریداری می‌کنید 5 تا 10 روز قبل آماده شده باشد.

اگر خودتان دانه های قهوه را آسیاب می‌کنید،طبق موردی که در بالا ذکر شد حتما به میزان آسیاب آن توجه داشته باشید.

اگر میزان پودر اسپرسو تهیه شده زیاد بود، آن را در یک بسته و در جای خشک و خنک نگهداری کنید. پودر اسپرسو را در یخچال و فریزر نگهداری نکنید چون رطوبت به آن آسیب خواهد رساند.

مرحله چهارم

پُرتافیلتر را از داخل دستگاه بردارید و بین 15 تا 21 گرم ( گرم میزان استاندارد می‌باشد) پودر قهوه را اندازه‌گیری کرده و درون سبد آن بریزید. پودر اسپرسویی که در پرتافیلتر ریخته‌اید را به وسیله یک تمپر (Tamper) فشرده کنید.

سعی کنید به صورت یکنواخت و متمرکز به تمپر فشار وارد کنید که همه پودر به صورت یکسان فشرده شود. دقت کنید که فشار شما آنقدر نباید زیاد باشد که عبور آببا مشکل مواجه شود ، فشاری متوسط برای دستگاه های خانگی کافی است.

قبل از شروع به تهیه قهوه ، فنجان یا فنجان های تان را زیر دستگاه قرار دهید و درون آن ها آب جوش بریزید ، به این عمل پیش گرم کردن فنجان گفته می شود . انجام این کار سبب می‌شود که قهوه‌تان پس از ورود به فنجان سریعا سرد نشده و در نتیجه کف روی آن بیشتر باقی بماند.

پس از این کار آب درون فنجان‌ها را خالی کنید و به صورت برعکس بر روی سینی گرم کن دستگاه قرار دهید.

مرحله پنجم

حال پرتافیلتر را سر جای خود (درون هد گروپ) قرار دهید و آن را ببندید ، پس از بستن فنجان را زیر خروجی پرتافیلتر قرار داده و دکمه خروج آب را بزنید .

دستگاه شروع به کار می‌کند ، در این مرحله قهوه خروجی از دستگاه باید به صورت یکنواخت و آرام درون فنجان بریزد و نباید به صورت چکه چکه از دستگاه خارج شود .

اگر خروج اسپرسو به صورت چکه چکه است به احتمال زیاد در زمان تمپر کردن ، فشار زیادی وارد کرده اید. اگر این روند ادامه داشت خروج آب را متوقف کرده ، قهوه را دور بریزید و بار دیگر فرایند را تکرار کنید.

اگر خروج اسپرسو به صورت یکنواخت و مناسب بود ، تا پر شدن فنجان اسپرسوتان (یا اگر می‌خواهید حرفه ای و دقیق عمل کنید تا زمانی که مقدار اسپرسو خروجی به 36 گرم برسد، که البته باید قبل از شروع زیر فنجان یک ترازو قرار دهید) صبر کنید و سپس جریان آب را قطع کنید .

مرحله ششم

معمولا افراد قهوه اسپرسو را بدون هیچ مکملی استفاده می‌کنند اما سرو کردن قهوه اسپرسو با شکلات تلخ هم تجربه بسیار خوبی است . در زمان سرو قهوه اسپرسو حتما یک فنجان آب هم در سینی یا بشقاب قرار دهید تا پس از سرو کردن قهوه حتما آب سرو شود .
در زمان تهیه قهوه اسپرسو با اسپرسوساز برقی بیشتر باید به نکات گوناگونی توجه داشت تا کیفیت نهایی قهوه ایده آل شود ، به همین دلیل تا هر روز تهیه قهوه را تمرین نکنید و تجارب مختلفی بدست نیاورید در تهیه آن حرفه ای نخواهید شد.

راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

نتیجه تصویری برای کیک در ماکروویو بوش

 

 • مواد لازم برای کیک ساده در مایکروویو

 • کره 1/4 پیمانه (50 گرم)
 • شکر 1/4 پیمانه (50 گرم)
 • آرد 1/2 پیمانه (50 گرم)
 • بیکینگ پودر 1/2 پیمانه
 • تخم‌مرغ 1 عدد
 • شیر 2 قاشق غذاخوری

کیک ساده در مایکروویو به آسانی و در عرض ۵ دقیقه آماده می‌شود و برای تزیینش می‌توانید از هر چیزی که دوست دارید استفاده کنید، از خامه و بستنی گرفته تا میوه و مغزهای خوشمزهکیک ساده در مایکروویو تهیه می‌شود ولی اگر مدت زمان مناسبی در مایکروویو بماند بافتی مانند کیک‌های معمولی پیدا می‌کنددر ضمن این کیک در کاسه‌های کوچک تهیه می‌شود و به این ترتیب هر کس می‌تواند کیک مخصوص به خودش را داشته باشددر واقع نیازی به خارج کردن کیک از قالبش نیست، اما اگر کف کاسه را به خوبی چرب کنید و بعد از پخته شدن کمی صبر کنید تا کاسه خنک شود می‌توانید آن را از قالب بیرون بیاورید و تزیین کنید.

طرز تهیه کیک ساده در مایکروویو

در یک کاسه متوسط کره را آب کنیدبرای این کار کره را به تکه‌های کوچک تقسیم‌کنید و ظرف را ۱۰۲۰ ثانیه در مایکروویو قرار دهیدسپس خارج کنید و هم بزنید تا کره کاملاً ذوب شوداگر لازم بود چند ثانیه دیگر آن را در مایکروویو بگذاریدسپس شکر را به کره اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند.

آرد را الک کنید و سپس آن را همراه با تخم‌مرغ و شیر به مخلوط کره و شکر اضافه کنید و به شدت هم بزنید. مایه باید یکدست و کرم‌مانند شود.

کف چهار کاسه کوچک مناسب فر را چرب کنیدسپس مایه کیک را در ظرف‌ها تقسیم کنیدکمی بیشتر از نصف هر ظرف باید پر شودظرف‌ها را یکی دو بار روی میز آشپزخانه بزنید تا اگر حبابی در مایه هست از بین برودسپس با سلفون روی ظرف‌ها را بپوشانیدفقط یک گوشه از سلفون را باز بگذارید تا بخار بتواند خارج شود.

حال ظرف‌ها را یکی یکی در مایکروویو قرار دهید تا کیک ساده آماده شودهر کیک حدود ۵۰۶۰ ثانیه نیاز به پختن دارد که زمان دقیق آن به قدرت مایکروویو و اندازه ظرف داردوقتی کیک پخته شد سلفون را از روی آن بردارید.

 

آن را در یک بشقاب کوچک برگردانیداگر به راحتی از ظرف جدا نشد می‌توانید با یک چاقو دور تا دور کیک را از ظرف جدا کنید.

کیک ساده را با مربا، خامه یا بستنی سرو کنیدهمچنین می‌توانید روی آن را با ترافل‌های رنگی یا میوه‌های تازه‌ای مثل توت فرنگی تزیین کنید.

نکته: رعایت کردن زمان پخت اهمیت زیادی داردچون اگر کیک زیاد پخته شود خشک می شود و اگر کمتر از زمان لازم پخته شود مغز آن خیس و خام میماندبا یکی دو بار امتحان کردن زمان دقیق را به دست می‌آورید.

 


راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

نتیجه تصویری برای برندهای لوازم خانگی

 

قطعا شما نیز همگام خرید لوازم برقی مورد نیازتان با حجم انبوهی از انواع مارک لوازم برقی روبرو شده اید که هر کدام ویژگی ها و فاکتورهای مناسب خود را داشته اند. ممکن است شما بخواهید جهیزیه کامل خود را از بین انواع مارک لوازم برقی خریداری کنید و قطعا به دنبال خرید بهترین و با کیفیت ترین لوازم برقی باشید. 

از آنجا که لوازم برقی با قیمتی نسبتا بالا در بازار موجود هستند، لذا همه ما به دنبال لوازم برقی هستیم که سال ها بتواند برای ما با کیفیت عالی کار کند. اما انواع مارک لوازم برقی با کیفیت در بازار چیست؟ هر کدام چه ویژگی ها، مزایا و معایبی دارند؟ در ادامه شما را با معروف ترین آن ها به طور مختصر آشنا می کنیم.

 انواع مارک لوازم برقی:

بوش:

کمپانی 130 ساله بوش، سال ها است که با کیفیتی استاندارد و جهانی در حال تولید انواع لوازم برقی خانگی و غیر خانگی است. بوش علاوه بر کیفیت و کارایی در چند سال اخیر سازگاری با محیط زیست و عدم آسیب رسانی به محیط زیست را یکی از اهداف مهم خود قرار داده است.

سامسونگ:

یکی دیگر از انواع مارک لوازم برقی، سامسونگ است که بیش از 70 سال از قدمت محصولات آن می گذرد. سامسونگ در حال حاضر یکی از 10 تولید کننده برتر لوازم برقی در جهان است که محصولات آن بسیار زیبا، با کیفیت و منحصر به فرد می باشد. سامسونگ در حال حاضر تمام لوازم برقی خانگی از جمله ماشین های ظرفشویی، لباسشویی، یخچال فریزر، جاروبرقی و غیره را در نهایت کیفیت تولید می کند.

ال جی:

از دیگر انواع مارک لوازم برقی می توان به کمپانی قدرتمند کره ای ال جی اشاره کرد که سال ها است توانسته است در بازار جهانی طرفداران ویژه و خاص خود را پیدا کند. تمام محصولات برقی این کمپانی دارای مصرف انرژی بسیار پایین بوده و قیمت مناسب تری نسبت به سایر برندهای خارجی دارند. طول عمر بالا از دیگر ویژگی های این برند معروف است که با خرید آن می توانید سال ها از آن ها استفاده کنید.

الکترولوکس (آ.ا.گ):

از دیگر انواع مارک لوازم برقی می توان به محصولات آلمانی الکترولوکس اشاره کرد که کیفیت جهانی پا به پای سایر برندها دارد. الکترولوکس از سال 2015 با طراحی نرم افزار MY  AEG گامی نو در پیشرفت محصولات خود برداشت تا خریداران محصولاتش بتوانند علاوه بر کیفیت بالای محصولات از جدیدترین تکنولوژی های شرکت و به روز رسانی های آن ها استفاده کنند.

بکو: 

از دیگر انواع مارک لوازم برقی که سابقه تاسیس آن به سال 1954 می رسد، می توان به لوازم برقی بکو اشاره کرد. شاید نام این برند را کم تر از برندهای بالا شنیده باشید، اما این محصولات نیز کیفیت و طول عمر بسیار بالایی دارند، به طوری که در سال 20 یخچال فریزرهای بکو توانست پرفروش ترین یخچال در اروپای شرقی شده و جایزه ستاره انرژی را از آن خود کند.

ال جی:

ال جی نیز از دیگر انواع مارک لوازم برقی است که نامی آشنا برای تمام افراد است. گرچه قدمت تولید لوازم برقی خانگی ایم برند محبوب کم تر از سایر برندهای ذکر شده است اما کیفیت مثال زدنی، زیبایی محصولات و طول عمر بالا قطعا می تواند شما را راغب به خرید این محصولات کند.

هایر:

هایر یکی از بزرگترین کمپانی های چند ملیتی در چین است که در سال 1984 تاسیس شده است. این شرکت چینی لوازم برقی متنوعی مانند یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی، آبگرمکن، اجاق گاز و غیره را با کیفیتی استاندارد و قابل قبول تولید و به تمام کشورهای جهان صادر می کند.

آمانا:

 آمانا از دیگر انواع مارک لوازم برقی است که کارخانه اصلی و دفتر مرکزی آن در آمریکا قرار دارد. جالب است بدانید آمانا اولین برند تولید کننده مایکروویو در جهان است که سایر محصولات برقی را با کیفیت جهانی تولید می کند.


راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

نتیجه تصویری برای آموزش پخت غذا با گریل برقی

 

شاید شما هم عاشق گریل کردن غذاهایی مثل برگر و مرغ که بیرون از منزل تهیه می شود یا خودتان آن را تهیه می کنید باشید اما باید بدانید که این شیارهای هیجان انگیز روی گوشت های گریل شده، سرطان زا هستند.

 

آیا «گریل کردن غذا» روش سالمی است؟

آتش، دود و گریل کردن باعث ایجاد یک واکنش شیمیایی در ترکیبات گوشت می شود که برای سلامتی شما خطرناک است. اگر طعم غذای کبابی را دوست دارید باید بدانید (که اگر مراقب نباشید و حتی ذره ای کباب تان بسوزد) این روش سالمی برای پخت و پز نیست.

 

چه زمانی گوشت سرطان زا می شود؟

 زمانی که گوشت در دمای بالا پخته می شود.

 هنگامی که آب گوشت می چکد و زبانه می کشد و با حرارت بیشتری به گوشت آسیب می رساند.

 وقتی که گوشت در  مدت زمانی طولانی پخته می شود.

 

وقتی گوشت در دمای بالاتر از ۱۵۰ درجه سلسیوس پخته شود، ترکیبات سرطان زا فعال می شوند. این واکنش شیمیایی در تمام گوشت ها اتفاق می افتد و شکل گیری آن به میزان زمان و دما بستگی دارد. به همین دلیل گوشتی که در چنین شرایطی پخته شود خطرناک است. بررسی ها و مطالعات نشان داده که گوشت کاملاً پخته شده سه و نیم برابر از گوشت نیمه پخته شده آمین های هیتروسیکل دارند.

 

گریل کردن سالم غذا, نحوه گریل کردن سالم

 

 

دو نوع ترکیبات سرطان زا

گریل کردندو نوع از ترکیبات سرطان زا عبارتند از آمین‌های هتروسیکلیک (به انگلیسی: Heterocyclic amine) و هیدروکربن آروماتیک چندحلقه‌ای (به انگلیسی: Polycyclic aromatic hydrocarbon) گوشت های کاملاً پخته شده با آمین‌های هتروسیکلیک که تولید می کنند خطر ابتلا به سرطان سینه، پروستات و پانکراس را افزایش می دهند. عوامل سرطان زا به ژنتیک ما آسیب می زنند که می تواند منجر به تغییرات در تقسیم سلولی و سرانجام سرطان شود که با تکثیر سلولی غیر طبیعی مشخص می شود.

 

اکثر مردم به اشتباه تصور می کنند که تنها گوشت قرمز است که اگر در دمای بالا پخته شود ممکن است مضر باشد اما منابع غذایی اصلی که دارای آمین‌های هتروسیکلیک هستند شامل ماهی کبابی و مرغ گریل شده نیز می شود.

 

گریل کردن سالم غذا,نحوه گریل کردن سالم

 

به حداقل رساندن تهدیدات

نمی شود کباب نخورد. برای به حداقل رساندن تهدیدات به سلامت تان سعی کنید تعداد و میزان مصرف گوشت را در رژیم غذایی تان محدود کنید. برای مثال در یک وعده فقط از مقدار کمی گوشت استفاده کرده و آن را با سبزیجات و حبوبات بیشتر (لوبیا، قارچ و پیاز) همراه کنید. مواد طبیعی موجود در لوبیا باعث کاهش سمی بودن گوشت می شود و از تولید آهن هم و آمین های هیتروسیکل نیز می کاهد.

 

آموزش گریل کردن سالم,بهترین روش پخت غذا

 

افزودن مواد ضد سرطان مانند پیاز، سیر و برخی از سبزیجات می تواند به سم زدایی برخی از مواد مغذی که جذب بدن تان می شود کمک کند. همچنین مزده دار کردن گوشت با گیاهان معطر سرشار از آنتی اکسیدان همچون رزماری (اکلیل کوهی) و آویشن می تواند در فرآیند پخت و پز میزان تولید مواد سمی را کاهش دهد.

 

بهتر است انتخاب هایی که سالم تر هستند مورد استفاده قرار گیرند. سبزیجات مزه دار شده مثل بلال، قارچ و لوبیا همگی بعد از گریل کردن مزه فوق العاده ای پیدا می کنند. فقط از خوردن قسمت های سیاه شده و سوخته آنها خودداری کنید. در غذاهای گیاهی به خصوص غذاهای نشاسته دار، آکریل آمید ماده ای سرطان زاست که در پخت و پز های خشک در دمای بالا تولید می شود.

 

راهکار های پایانی: گریل کردن سالم

 گریل کردن بدون تماس مستقیم مواد با سطح حرارت (گوشت را در فویل قرار دهید.)

 پیش از گریل کردن آن را کمی در مایکروویو بپزید تا زمان پخت هنگام گریل کردن کاهش یابد.

 مزده دار کردن گوشت با گیاهان و ادویه جات مفید (برخی از نمونه ها: زنجبیل، آویشن، رزماری، دانه کرفس، زردچوبه، میخک، ریحان)

 

 زیر و رو کردن پی در پی گوشت

 جلوگیری از سوزاندن و بریدن قسمت های سوزانده شده گوشت هنگام سرو غذا

 آب گوشتی که از گوشت چکیده را نخورید.

 مصرف خوراکی های ضد سرطان همراه با گوشت و یا مصرف لوبیای بیشتر در وعده غذایی که در آن گوشت وجود دارد.

 


راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

 

این شرکت تا به امروز توانسته با فراهم کردن طیف گسترده ای از لوازم خانگی بوش، زندگی را برای افراد در سراسر جهان آسان تر سازد، یکی از مرغوب ترین کالا های این شرکت آلمانی جاروهای برقی می باشند که در انواع مختلف و با قابلیت های مختلف به بازار ارائه شده اند. قطعات الکترونیک موجود در این جارو ها علاوه بر نحوه ی ساخت بی نظیر آنها  توانسته سبب شود این جارو های برقی به نسبت سایر جارو ها طرفداران بیشتری داشته باشد .

مزایای استفاده از جارو های برقی بوش

 

- راحتی کار به هنگام استفاده .

- حرکت آسان جارو به هنگام حرکت .

- ظاهر جذاب و طراحی مدرن .

- قدرت موتور بی نظیر .

- میزان مکش بالا و فوق العاده .

- صرفه جویی در مصرف انرژی .

- وزن مناسب .

- قابلیت استفاده طولانی مدت .


چرا جارو های بوش را انتخاب کنیم ؟

آیا منزل شما با فرش ها پوشیده شده اند و نظافت این فرش ها شما را خسته کرده است؟ آیا تمیز کردن تمامی سطوح کف منزل با یک جاروی برقی امکان پذیر است؟ آیا هر آنچه من از یک جاروی برقی و یا جاروی شارژی خوب انتظار دارم می تواند در یک محصول جمع بندی شده باشد ؟

اینها مواردی هستند که قبل از خرید جارو برقی باید در نظر بگیریم و می تواند در نحوه ی انتخاب ما موثر باشد بدون شک جارو های برقی بوش و جارو های شارژی بوش بهترین و مناسب ترین گزینه برای نظافت منازل شما خواهند بود .

 

جاروبرقی با مخزن زباله یا بدون مخزن زباله

جاروبرقی های بوش هم با مخزن و هم بدون مخزن زباله طراحی شده اند که شما با توجه به نیاز های خود می توانید آنها را برای خرید انتخاب نمایید .

انواع جارو های بوش

جاروهای بوش در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد و به افراد این اجازه را می دهد تا مناسب با نیاز خود نسبت به خرید این جارو ها اقدام نمایند این جارو ها در دو نوع جاروی شارژی و جاروی برقی ساخته می شود .

قدرت مکش در جارو های برقی بوش

مکش بسیار بالا در جارو های برقی و شارژی بوش سبب می شود که گرد و غبار موجود از سطوح زدوده شوند. این بدون شک از مهم ترین مواردی است که می تواند معیاری برای تشخیص یک جاروی خوب به نسبت یک جاروی بد باشد .

 

جارو های برقی بوش به دو صورت در بازار لوازم خانگی ارائه می شوند

 

1- جارو های برقی با پاکت زباله ( مخزن زباله )

2- جاروهای برقی بدون پاکت  زباله ( مخزن زباله )

 

جارو های شارژی بوش

جارو های شارژی به دلیل وزن پایینی که دارند نحوه ی کار با آنها بسیار راحت می باشد و با سرعت بیشتری می توان به نظافت سطوح پرداخت. استفاده از این جارو های شارژی سبب می شود شما به راحتی تمام سطوح مورد نظر را از هر گونه آشغال و گرد و غبار تمیز نمایید .

مزیت استفاده از جاروهای شارژی بوش

یکی از مهم ترین مزایای جارو شارژی بوش این است دارای باتری های قدرتمندی می باشد لازم به ذکر است که این باتری ها قابل شارژ می باشند و دوامی بالایی دارند .

تفاوت جارو های شارژی بوش با سایر برند ها

یکی از معضلاتی که جارو های شارژی دارند این است که به نسبت جارو های برقی قدرت کمتری دارند، شرکت بوش با معرفی سری های جدید از جارو های شارژی توانست مشکل همیشگی این جارو های برقی را رفع نماید و جارو هایی شارژی کاربردی تری را وارد بازار نماید که از قدرت بالاتری به نسبت برند های دیگر برخوردار است .

تنوع در مدل های جارو

جاروهای بوش ( جارو های برقی بوش و جارو های شارژی بوش ) متناسب با نیاز افراد و با ظاهری دلخواه شما طراحی شده است. تنوع در مدل، رنگ و قیمت به افرادی که به شرکت بوش اعتماد دارند این اجازه را داد تا بار دیگر از این محصولات خانگی بوش بهره برده و با استفاده ی آسان از آتها بار دیگر به راحتی منزل خود را پاکیزه نگه داررند .

 

طراحی جارو های شارژی

طراحی جارو های بدون سیم بدین منظور صورت گرفت که جارو کردن در تمامی سطوح امکان پذیر باشد. یکی از مهم ترین وسایل خانگی بوش همین جارو های بدون سیم می باشد که وزن بسیار سبکی دارد و به راحتی به شما این اجازه را می دهد که سطوحی را که جارو کردن آنها با جاروی برقی امکان پذیر نیست را به راحتی جارو کنید .

مهم ترین قابلیت جارو های بوش

مهم ترین عملکردی که جاروی برقی و یا جاروی شارژی می تواند داشته باشد قابلیت مکش بالای آن می باشد در جاروهایی که شرکت بوش به بازار عرضه داشته است شاهد عملکرد بی نظیر این قابلیت هستیم .

 

کاهش مصرف انرژی

شرکت بوش با ارائه ی جارو های برقی و جارو های شارژی بار دیگر توانست لوازم خانگی را به جهان معرفی نماید که در آنها شاهد کاهش مصرف انرژی هستیم از این جهت توانست در بازار جهانی به نسبت مابقی جارو های موجود در بازار محبوبیت بالایی کسب نماید .

 

تنوع جارو های برقی و جارو های شارژی بوش

در خرید لوازم خانگی بوش شما همیشه حق انتحاب های زیادی دارید و می توانید با توجه به آنچه مد نظر شماست و البته میزان بودجه ی خود وسیله ی مورد نظر خود را انتخاب نمایید این مسئله در خرید جاروهای برقی و جاروهای شارژی بوش نیز صدق می کند .

 

ملاک هایی برای خرید

میزان صدای حاصل از کارکردن این جاروها، وزن این محصولات، قابلیت هایی مانند سیستم جمع آوری خودکار سیم جارو های برقی، ظرفیت های متفاوت کیسه های گرد و غبار، میزان مصرف سالیانه ی برق، قدرت موتور و کلاس مصرف انرژی و دیگر قابلیت های موجود در جارو بوش از جمله مواردی است که افراد در هنگام خرید به آنها دقت می نمایند، شرکت بوش با ارائه ی طیف گسترده ای از جارو های برقی و جارو های شارژی، توانست به تمام نیاز های افراد برای خرید این محصولات پاسخ دهد.

مبع: 

https://bit.ly/2VgyhiQراهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

 

امروزه اهميت تغذيه بيش از هر زمان ديگري براي افراد مشخص شده است، از اين رو حفظ و نگهداري مواد غذايي توانست امري مهم در زندگي تمامي افراد تلقي شود. شرکت بوش لازم ديد که ذخيره سازي و نگهداري اين مواد غذايي به گونه اي بهتر صورت گيرد، شرکت بوش توانست با ارائه ي انواع يخچال و فريزر در ابعاد مختلف و کاربرد هاي مختلف نياز هاي مشتريان را برطرف نمايد. لذت استفاده از مواد غذايي، سبزيجات و ميوه هاي تازه را تنها در يخچال هاي بوش که داراي طراحي شيک و مدرن مي باشند مي توان تجربه نمود

 

فضاي داخلي يخچال هاي بوش

فضاي کافي در داخل يک يخچال براي خانواده ها علل الخصوص خانواده هايي که جمعيت زيادي دارند بسيار مهم مي باشد، چرا که نگهداري مواد غذايي مختلف نياز به فضاي کافي دارد، توجه به اين امر در طراحي تماميمدل هاي يخچال بوش ديده مي شود، فضاي داخلي اين يخچال ها  به گونه اي تقسيم بندي شده است که افراد بتوانند نهايت استفاده از اين يخچال ها را داشته باشند .

هوم بار در يخچال هاي سايد باي سايد

در يخچال هاي 

سايد باي سايد بوش، هوم باري طراحي شده است که با استفاده از آن ميتوان به راحتي به نوشيدني هاي داخل دسترسي داشت و از اتلاف انرژي براي دسترسي به اين نوشيدني ها خودداري نمود .

تغيير ارتفاع در طبقات يخچال فريزر

امکان تنظيم ارتفاع طبقات از مهم ترين امکاناتي است که در يخچال هاي بوش مشاهده مي شود و افراد بنا به نياز هاي خود مي توانند ارتفاع طبقات را تغيير دهند .

کشوهاي موجود در يخچال ها

کشو هاي بزرگ و کاربردي در انواع يخچال هاي بوش به گونه اي طراحي شده اند که افراد به راحتي مي توانند مواد غذايي خود را در آنها جايگذاري نمايند و نگراني در خصوص خرابي اين مواد غذايي نداشته باشند .

سيستم جريان هواي چند گانه

سيستم جريان هواي چندگانه در يخچال هاي سايد باي سايد باعث مي شود که مواد غذايي با طراوت بيشتري در قسمت هاي مختلف نگهداري شوند و بتوان آنها را در مدت زمان طولاني تري در يخچال نگهداري نمود .

چرخش هواي سرد در يخچال

يخچال ها داراي فضاهاي زيادي مي باشند، مسئله ي مهم اين است که آيا در قسمت هاي مختلف، هواي خنک انتقال داده مي شود؟ در يخچال هاي بوش انتقال هواي خنک به تمامي نقاط يخچال به گونه اي صورت مي گيرد که مواد غذايي موجود در يخچال با حفظ طراوت و تازگي، مدت زمان زيادي باقي بمانند .

 يخ ساز ها

يکي از مهم ترين قابليت هاي يک يخچال مي تواند قابليت ساخت يخ باشد در يخچال هاي بوش وجود يخ ساز ها مي تواند دليلي براي خريد اين دستگاه ها باشد .

مصرف بهينه انرژي

در ساخت تمامي 

لوازم خانگي بوش، توجه به ميزان مصرف انرژي از اصلي ترين فاکتور هاي اين محصولات بوده است، اين مورد در طراحي يخچال هاي بوش نيز ديده مي شود و توانسته از اين جهت مورد توجه  افراد بسياري قرار گيرد .

وجود طبقات متعدد

طراحي انواع يخچال هاي بوش به گونه اي است که در آن طبقات متعدد براي جايگذاري انواع مواد غذايي تعبيه شده است که ارتفاع اين طبقات مي تواند به نسبت نياز افراد تغيير نمايد. جنس مرغوب کشو ها و باکس هاي موجود در اين يخچال ها از جمله مزاياي خريد اين يخچال ها مي باشد .

اهميت يخچال  فريز در منزل

بدون شک يکي از پرکاربرد ترين لوازم خانگي، يخچال هاي فريزر مي باشند و از آنجا که اين يخچال ها جزئي از لوازم خانگي مي باشند که به صورت شبانه روز کار مي کنند و مانند 

ماشين هاي ظرفشويي بوش که تنها زماني خاص از آنها استفاده مي شود، نمي باشند در نتيجه به هنگام خريد آنها بايد دقت و حساسيت بيشتري داشت .

 انواع يخچال هاي بوش

يخچال هاي بوش در سه بخش دسته بندي مي شوند :

1- يخچال هاي سايد باي سايد .

2- يخچال هاي فريزر دو قلو .

3- 

يخچال هاي فريزر دو درب .

مزيت يخچال هاي دو قلو

يکي از مهم ترين مزيت هايي که 

يخچال فريزر دوقلو بوش به نسبت ساير مدل هاي ديگر دارند اين است که به هنگام جا به جايي آن به راحتي مي توان آن را جا به جا نمود. بايد دانست که اين يخچال ها جز برترين محصولات بوش مي باشند و از ديگر مزاياي آن مي توان به فضاي بيشتر آن به نسبت يخچال هاي سايد باي سايد اشاره نمود .

 جنس بدنه

جنس بدنه ي اين يخچال ها به گونه اي طراحي شده است که تميز کردن آن آسان باشد و افراد بتوانند به راحتي آنها را نظافت نمايند .

سيستم ضد برفک

سيستم ضد برفک در يخچال ها از مواردي است که در هنگام خريد بايد به آن دقت کرد بدون شک وجود اين عملکرد در اين يخچال ها توانست سبب تمايز آن به نسبت ساير مدل هاي موجود در بازار شود .

 دستگيره ها

دستگيره هاي زيبا در اين يخچال ها به گونه اي طراحي شده است که بتواند زيبايي اين يخچال ها را دو چندان نمايد .

مصرف برق

از آنجايي که يخچال و فريز ها به صورت شبانه روز کار مي کنند و هيج ساعتي در طول روز و شب استراحتي ندارند در نتيجه مصرف برق بيشتري به نسبت ساير لوازم خانگي دارند، از اين رو شرکت بوش يخچال هايي را به بازار عرضه داشت که به نسبت نسل هاي گذشته ي يخچال ها و همچنين مدل هاي موجود از برندهاي ديگر در بازار ميزان برق مصرفي کمتري داشتند و با وجود آنها اين فرصت به شما داده خواهد شد که در مصرف برق نيز صرفه جويي نماييد .

سرما در يخچال هاي فريزر بوش

در يخچال فريزرهاي بوش معناي جديدي از سرما را مشاهده خواهيم نمود، اين نوع سرما در هيچ يک از يخچال فريزرهاي ديگر مشاهده نمي شود .

تاثير يخچال هاي بوش بر زيبايي دکوراسيون آشپزخانه

شرکت بوش با ارائه ي يخچال هاي فريز در سايز هاي مختلف و ابعاد و طراحي هاي متفاوت و متنوع اين امکان را فراهم ساخت که اين يخچال ها به راحتي با دکوراسيون داخلي آشپزخانه ي شما ادغام شود .

صرفه جويي در زمان

خريد مواد غذايي متعدد تايم زيادي را از شما خواهد گرفت، امروزه مسئله اي که توانسته براي افراد حائز اهميت باشد کمبود زمان مي باشد، مي دانيم که کمبود زمان در طول شبانه روز يکي از دغدغه هايي است که افراد در زندگي روزمره ي خود با آن دست و پنجه نرم مي کنند، در نتيجه افراد ترجيح مي دهند که يک بار در حجم بالا خريد نمايند و در يخچال هاي خود اين مواد غذايي را نگه داري نمايند. يخچال هاي بوش سال هاي طولاني است که توانسته اين دغدغه را براي افراد با ارائه ي يخچال هاي با کيفيت رفع نمايد .

آبسرد کن و يخ ساز

وجود آبسرد کن و يخ ساز در مدل هاي مختلف يخچال فريزرهاي بوش توانست نسبت به تمامي مدل هاي گذشته با عملکردي متفاوتي عمل نمايد .

طراحي يخچال فريزرهاي بوش

حفظ تعادل ميان رطوبت و دما از اصلي ترين مواردي است که شرکت بوش در طراحي يخچال هاي فريزر به آن دقت نموده است و اتکا به همين امر توانست سبب موفقيت در نگهداري بلند مدت مواد غذايي شود .

 قيمت يخچال هاي بوش

شرکت بوش با فراهم کردن طيف عظيمي از يخچال هاي فريزر توانست به تمامي افراد اين اجازه را دهد که به نسبت ميزان بودجه ي خود براي خريد اين يخچال و فريزر اقدام نمايند و سال هاست اين اطمينان را به مشتريان خود داده است که به نسبت ميزان هزينه اي که در نظر دارند  يخچال فريزي را از اين شرکت خريداري نمايند که داراي مرغوبيت بي نظيري مي باشد

منبع:

 یخچال فریزرهای بوش


راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

گوشت‌ کوب برقی چیست و برای خریدش باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

 

گوشت‌ کوب برقی چه مزایایی دارد؟

شاید فکر کنید اگر غذاساز یا مخلوط‌کن داشته باشیم، دیگر نیازی به داشتن گوشت‌کوب برقی نیست. بله، گوشت‌کوب برقی دقیقا همان کار غذاساز و مخلوط‌کن را انجام می‌دهد، اما با این تفاوت که کاربری راحت‌تری دارد و وسیله دم‌دستی‌تری است. مهم‌ترین مزایای گوشت‌کوب‌های برقی عبارت‌‌اند از:

 • جابه‌جایی راحت: اغلب گوشت‌کوب‌های برقی بین حدود ۱ تا ۲ کیلوگرم وزن دارند و چون به‌نسبت غذاسازها خیلی سبک‌ترند، جابه‌جاکردن‌شان راحت‌تر است.
 • استفاده سریع: گوشت‌کوب‌های‌ برقی هیچ نیازی به آماده‌سازی و تنظیمات پیچیده ندارند. فقط کافی است بزنید به برق و شروع به‌کار کنید!
 • جاگیر نبودن: گوشت‌کوب‌های‌ برقی برخلاف غذاسازها که جای زیادی را در داخل یا روی کابینت اشغال می‌کنند اصلا جاگیر نیستند و حتی در آشپزخانه‌های کوچک هم بالاخره جایی برای‌شان پیدا می‌شود.
 • استفاده آسان: با گوشت‌کوب برقی دیگر نیازی نیست که مثلا برای پوره‌کردن سوپ قابلمه ‌را داخل مخلوط‌کن خالی کنید، بلکه برعکس، این گوشت‌کوب است که داخل قابلمه می‌رود و در عرض فقط چند ثانیه و بدون هیچ ظرف کثیف‌کردنی کار را یک‌سره می‌کند.

گوشت‌کوب برقی به‌درد چه کسانی می‌خورد؟

گوشت‌کوب برقی وسیله‌ پرکاربردی است، اما وما به‌درد همه خانه‌ها نمی‌خورد. اگر معمولا در حجم زیاد آشپزی می‌کنید، بهتر است که از همان غذاساز یا مخلوط‌کن‌ استفاده کنید. اینها فضای بیشتری را در آشپزخانه اشغال می‌کنند، اما برای آشپزی در حجم زیاد مناسب‌ترند. این‌درحالی است که اگر گوشت‌کوب برقی را برای غذاهای کم‌حجم و مصارف خرده‌ریز مدنظر دارید، قطعا از خریدنش پشیمان نمی‌شوید. گوشت‌کوب برقی خصوصا برای پوره‌کردن غذای بچه وسیله فوق‌العاده‌ای است.

برای خرید گوشت‌ کوب برقی به چه نکاتی باید توجه داشت؟

قدرت موتور

گوشت‌کوب‌های برقی موجود در بازار قدرت موتورشان از ۱۰۰ تا ۱۵۰ وات شروع می‌شود و مدل‌های بالای ۵۰۰ وات هم داریم. برای لِه‌کردن مواد نه‌چندان سخت قدرت موتور بین حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ وات معمولا کفایت می‌کند و برای به‌گردش درآوردن مواد غذایی بین تیغه‌ها و ایجاد بافتی لطیف و مخملی کافی است. اما برای خردکردن مواد سخت مثل یخ گوشت‌کوب‌های با قدرت موتور بالاتر توصیه می‌شوند. البته دقت داشته باشید که قدرت موتور بالاتر همیشه به‌معنی کارایی بهتر یا دوام بیشتر محصول نیست و عوامل دیگری هم در تضمین کارایی و دوام مؤثرند.

سرعت

گوشت‌کوب‌های برقی می‌توانند تک یا چندسرعته باشند. گوشت‌کوب‌های ارزان‌قیمت‌تر معمولا تنظیمات سرعت ندارند یا نهایتا ۲سرعته‌اند. مدل‌های ۴ تا ۶سرعته هم داریم که پیشرفته‌تر اما گران‌ترند. البته اگر غذاساز یا مخلوط‌کن دارید، همان گوشت‌کوب‌های تک یا ۲سرعته احتمالا برای‌تان کفایت می‌کنند و خرید مدل‌های پیشرفته‌ترش دیگر واقعا ولخرجی است!

طراحی

گوشت‌کوب برقی باید خوش‌دست باشد و بتوان راحت کنترلش کرد. در این وسیله خاص خیلی مهم است که دکمه روشن/خاموش یا همان پاور در محلی با دسترسی آسان قرار داشته باشد. در بعضی از مدل‌ها باید دکمه پاور را در تمام مدت استفاده همچنان فشرده نگه داشت و به‌همین‌خاطر اگر دکمه پاور کوچک و خیلی تورفته باشد، کنترل یک‌دستی گوشت‌کوب سخت می‌شود. پس حتما موقع خرید به سختی و آسانی فشردن دکمه پاور دقت کنید. مدل‌هایی هم هستند که دسته‌ ارگونومیک با کلید نرم دارند و کار با آنها کوچک‌ترین زحمتی برای‌تان نخواهد داشت.

وزن

سبکی و سنگینی گوشت‌کوب را هم باید مدنظر داشته باشید. ایده‌آلش این است که گوشت‌کوب را یک‌دستی بگیرید و با دست آزادتان ظرف را نگه دارید یا محتویات لازم را اضافه کنید. اما هرچه گوشت‌کوب سنگین‌تر باشد مجبور می‌شوید که دودستی کنترلش کنید.

جنس میله

میله گوشت‌کوب‌‌ دقیقا همان قسمتی است که بیشتر کثیف می‌شود و ازهمین‌جهت باید به جنسش دقت کرد. جنس تیغه‌ها تقریبا در همه مدل‌ها استیل ضدزنگ است، اما جنس میله می‌تواند پلاستیکی یا فی باشد. گوشت‌کوب‌های میله‌فی راحت‌تر تمیز می‌شوند (البته سنگین‌تر هم هستند)، درحالی‌که میله‌پلاستیکی‌ها معمولا بر اثر آغشته‌شدن به مواد غذایی رنگی مثل گوجه بعد از مدتی تغییر رنگ می‌دهند.

شارژی یا غیرشارژی

گوشت‌کوب‌های ارزان‌قیمت‌تر شارژی نیستند و کابل‌شان هم معمولا کوتاه و انعطاف‌ناپذیر است. پس یعنی همیشه باید بندوبساط‌تان را نزدیک پریز برق پهن کنید! اگر در آشپزخانه‌تان ازلحاظ تعداد پریز محدودیت دارید، شاید بهتر باشد که به مدل‌های شارژی فکر کنید تا بتوانید در هر نقطه‌ای از آشپزخانه امکان مانور داشته باشید. اما ناگفته نماند که مدل‌های شارژی علاوه‌بر قیمت بالاتر سنگین‌تر هم هستند و با اینکه پول بیشتری بابت‌شان پرداخت می‌کنید، معمولا قدرت و کارایی کمتری به‌نسبت گوشت‌کوب‌های غیرشارژی دارند.

متعلقات

بیشتر مدل‌های گوشت‌کوب برقی با خودشان لیوان مدرجی هم دارند که خصوصا برای تهیه سس یا اسموتی‌های یک‌نفره خیلی به‌درد می‌خورد. مدل‌های پیشرفته‌تر به‌دلیل برخورداری از متعلقات دیگری از قبیل خردکن، همزن و آسیاب کارایی وسیع‌تری دارند و البته قیمت‌شان هم بالاتر است. اما اگر گوشت‌کوب برقی چندکاره می‌خرید، انتظار نداشته باشید که مثلا همزنش به‌پای قدرت و کارایی همزن‌های تک‌کاره برسد.


راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

 

نتیجه تصویری برای فروش ویژه یخچال و فریزرهای بوش

 

 

لوازم خانگی بوش یکی از برندهای بسیار معروف لوازم خانگی است که به دلیل زیبایی طراحی و به روز بودن تکنولوژی های مورد استفاده در محصولات خود جایگاه ویژه ای بین مشتریان و مصرف کنندگان پیدا کرده است.

آنچه که افراد را به خرید یخچال و فریزرهای بوش ترغیب می کند فناوری های خاص و ویژه ای است که بوش در محصولات خود به کار برده است تا اصل تمایز را بین رقبای خود رعایت کند.

بررسی فناوری های یخچال فریزرهای بوش

فناوری vitafresh: همان طور که می دانید تازگی مواد به رطوبت و دمای یخچال بستگی دارد و با افزای میزان رطوبت تا مقدار مناسب می توان طول عمر سبزیجات و میوه ها را افزایش داد. این فناوری به شما امکان تنظیم رطوبت متناسب با نوع مواد غذایی و مقدار آن ها را می دهد. این تکنولوژی طول عمر مواد غذایی را می تواند تا سه برابر افزایش دهد.

فیلتر super freezing : این فناوری از سوختگی ناشی از یخ زدگی یا آب شدن ناخواسته مواد غذایی جلوگیری می کند. باقرار دادن مواد غذایی تازه در داخل فریزر این فناوری دما را تا -32 درجه پایین برده و درنتیجه مانع آب شدن دیگر مواد غذایی می شود. علاوه براین با منجمد شدن سریع مواد غذایی، به حفظ مواد مغذی آن ها کمک می کند.

فیلتر Airfresh: این فیلتر که در پنکه یخچال تعبیه شده است، با کاهش بوی نامطبوع مواد غذایی و باکتری های موجود در فضای درونی یخچال، باعث تازه ماندن هوای یخچال می شود.

دسته بندی یخچال فریزرهای بوش

یخچال فریزر دوقلو: این دسته از محصولات بوش شامل یک یخچال و یک فریزر جدا از هم است که به صورت یک مجموعه به بازار عرضه شده است و شما می توانید این دو را به صورت جداگانه در خانه خود و در فضای مناسب قرار دهید. ازجمله مزایای این دسته از محصولات گنجایش و ظرفیت بالا در قرار دادن مواد غذایی و همچنین جا به جایی آسان آن به دلیل جدا بودن یخچال و فریزر از یکدیگر در مقایسه با یخچال های ساید است.

بوش ظرفیت های مختلفی را برای این دسته در نظر گرفته است که افراد با توجه به تعداد خانواده و میزان نیاز به فریزر و همچنین متناسب با فضای خانه می توانند مدل های مختلفی را انتخاب نمایند. شاید یکی از عواملی که باعث شود شما به این مدلاز محصولات بوش فکر کنید مصرف پایین انرژی آن می باشد.

یخچال ساید بای ساید: شرکت بوش جهت پاسخگویی به نیاز مشتریان، یخچال های ساید را طراحی و تولید می کند. این مدل در کنار فراهم کردن فضای بزرگ به منظور نگه داری انواع مواد غذایی ، بر روی بدنه خود مجهز به آبسرد کن و یخساز اتوماتیک است که در کاهش مصرف انرژی بسیار موثر می باشد.

یخچال فریزرهای دو درب: یکی از طراحی های اولیه یخچال ها این دسته از مدل هاست که به طراحی کلاسیک معروف است. یخچال های دو درب بوش به سه مدل فریزر بالا، فریزر پایین و توکار فریزر پایین تقسیم می شوند که شما با توجه به نوع مصرف خود از یخچال فریزر می توانید مدل مناسب را انتخاب و خریداری نمایید.

این مدل برای خانواده های کم جمعیت یا افرادی که فضای کافی در آشپزخانه خود جهت قرار دادن یخچال های دوقلو یا ساید ندارند، توصیه می شود. با توجه به طراحی بوش این دسته از محصولات در کنار فضای مناسب داخلی و کم مصرف بودن و تنوع بالا در مدلها گزینه مناسبی جهت انتخاب می باشد.

یخچال : یخچل های تک بوش بدون بخش فریزر ، تنها جهت خنک سازی و نگه داری مواد غذایی برای بازه زمانی طولانی تر و با حفظ کیفیت و تازگی مواد طراحی شده اند. این دسته در مدل های ایستاده، یکپارچه و توکار تولید می شوند که شما با توجه به نیاز خود و نوع استفاده از یخچال می توانید مناسبرین مدل را خریداری نمایید.

فریزر: یکی دیگر از محصولات بوش، فریزرهای تک است که کم مصرف بودن و قابلیت خنک کنندگی بالا  از مزیت های این دسته می باشد. در فضای داخلی فریزرها در کنار ظرفیت بالا امکان جابه جایی و تغییر قفسه ها به منظور تنظیم ارتفاع طبقات متناسب با مقدار مواد غذایی وجود دارد. فریزرهای بوش به گونه ای طراحی شده اند که از یخ زدگی کامل مواد غذایی جلوگیری می کند، به همین دلیلمی توان گفت مصرف انرژی پایینی دارد.

فروش ویژه یخچال و فریزرهای بوش

ما در بوش جرمنی انواع یخچال ها و فریزر ها و ساید بای ساید ها را متناسب با  نیازهای خانواده ها ارائه می دهیم، حفظ طراوت و تازگی مواد غذایی، صرفه جویی در مصرف انرژی، گنجایش بالا، طبقات کاربردی و … از جمله مزایای وجود

یخچال فریزر بوش در هر خانه ای است .


راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

یکی از کاربردی ترین مدل های ماشین ظرفشویی بوش در بازار مدل sms68mw06e می باشد. این ماشین ظرفشویی 14 نفره دارای صدای بسیار کم در هنگام شستشو می باشد و ابعاد آن به گونه ای طراحی شده است که برای منزل های کوچک مناسب است. از مهم ترین مزیت های خرید ماشین ظرفشویی sms68mw06e صرفه جویی در مصرف آب و انرژی می باشد. میزان آب مصرفی در این مدل در هر دوره ی شستشو 9.5 لیتر در نظر گرفته شده است. رتبه ی انرژی این ماشین ظرفشویی ++A است. در ادامه به شرح قابلیت ها و مشخصات کلی این ماشین ظرفشویی خواهیم پرداخت.

رنگ ماشین ظرفشویی بوش مدل sms68mw06e

 

رنگ این محصول از ماشین های ظرفشویی بوش سفید می باشد. از این رو افرادی که در آشپزخانه ی خود از طراحی دکوراسیون به رنگ سفید بهره گرفته اند؛ می توانند با استفاده از این ماشین ظرفشویی که طرحی زیبا و شکیل و در عین حال مدرن  و ساده را دارد، بهره گیرند.

درب این ماشین های ظرفشویی

نحوه ی باز و بسته شدن ماشین ظرفشویی بوش sms68mw06e از سمت جلو می باشد و شما برای وارد و خارج کردن ظروف به راحتی می توانید این درب را در زاویه ی مورد نظر خود جایگذاری نمایید. این درب تا 90 درجه می تواند باز شود.

پنل نمایشگر ماشین ظرفشویی

پنل نمایشگر این ماشین ظرفشویی LED می باشد و می توان به راحتی به تنظیمات مورد نظر از طریق آن دسترسی پیدا نمود. می توان گفت در کل زمان شستشو شما قادر خواهید بود، تنظیمات وارد شده به این ماشین ظرفشویی بوش را بر روی نمایشگر آن مشاهده نمایید.

برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی sms68mw06e

تعداد برنامه های شستشوی در این مدل ماشین ظرفشویی 8 برنامه می باشد که بنا به خواست شما قابل تغییر می باشد. شما می توانید بهترین برنامه را برای شستشوی ظرف های خود مناسب با زمان شستشوی مد نظر و همچنین نوع ظروف داخل ماشین انتخاب نمایید.

طراحی فضای داخلی ماشین ظرفشویی مدل sms68mw06e

 

طراحی فضای داخلی ماشین ظرفشویی مدل sms68mw06e

 

طراحی دقیق و مهندسی این مدل ماشین ظرفشویی بوش تنها متمرکز بر طراحی خارجی آن نبوده است و دقت بسیاری در طراحی داخلی آن شده است. تمام تلاش مهندسین بر این بوده تا ظروف بیشتری در قسمت های مختلف این ماشین ظرفشویی جایگذاری شود، به صورتی که فرد نتیجه ی عالی در حجم شستشویی بالا را تجربه نماید.

کشوها و طبقات موجود در ماشین ظرفشویی sms68mw06e

کشوها و طبقات موجود در ماشین ظرفشویی sms68mw06e

 

کشوها و طبقات موجود در این ماشین ظرفشویی به گونه ای تعبیه شده است که هر قسمت برای کاربردی خاص در نظر گرفته شده است. برای ظروف کوچک، ظروف بزرگ، قابلمه ها، قاشق ها و چنگال ها و کاردها، لیوان ها و … قسمتی خاص در این ماشین ظرفشویی تعبیه شده است. می توان به راحتی هر کدام از این ظروف را در جای مناسب خود جایگذاری کرد و به شستشوی حجم زیادی از آنها در حداقل زمان با بهره گیری از حداقل مصرف انرژی پرداخت.

شدت صدا در ماشین های ظرفشویی sms68mw06e

این ماشین ظرفشویی با تولید صدای کم توانسته در بازار ماشین های ظرفشویی محبوبیت ویژه ای به دست آورد میزان این صدا 44 دسیبل می باشد.

ابعاد و وزن این ماشین ظرفشویی

ابعاد و وزن این ماشین ظرفشویی

 

طول این ماشین ظرفشویی 600 میلی متر و عمق آن 600 میلی متر و ارتفاع آن 845 میلی متر می باشد و درب این ماشین ظرفشویی از جلو باز می شود. وزن این ماشین ظرفشویی 52.300 کیلوگرم می باشد.

درب ماشین ظرفشویی sms68mw06e

درب ماشین ظرفشویی مدل sms68mw06e سفید رنگ می باشد و به هنگام ورود و خروج ظرف ها می توان آن را تا 90 درجه باز نمود و به راحتی ظرف ها را از این ماشین خارج و یا به آن وارد نمود، این درب در قسمت جلوی این ماشین تعبیه شده است و دارای طراحی زیبا و مدرنی می باشد.

موتور این ماشین ظرفشویی

موتور ماشین ظرفشویی بوش مدل sms68mw06e به گونه ای است که به هنگام شروع به کار، صدای بسیار کمی از خود تولید می کند. باید گفت که در طراحی ماشین های ظرفشویی و همچنین دیگر لوازم خانگی بوش ، تولید صدای کم از جمله مواردی است که حتما به آن توجه شده است. چرا که امروزه در نظرگیری رفاه و آرامش خانواده ها در اولین اولویت خانواده ی بوش قرار دارد.

قابلیت VarioFlex

این قابلیت سبب می شود که فضای کاربردی تری را در ماشین ظرفشویی داشته باشیم و بتوانیم به راحتی در سبدها حجم بیشتری از ظروف را شستشو دهیم. وجود این قابلیت در این ماشین ظرفشویی توانسته جزء بارزترین قابلیت ها شناخته شود.

قابلیت ActiveWater در ماشین های ظرفشویی sms68mw06e

قابلیت ActiveWater در ماشین های ظرفشویی sms68mw06e

 

استفاده از این قابلیت سبب می شود که صرفه جویی در مصرف آب در مقیاس چشم گیری ملاحظه گردد؛ در نتیجه وجود این قابلیت توانسته موجب شود تا افراد زیادی نسبت به خرید این مدل اقدام نمایند. چرا که صرفه جویی در مصرف آب از گذشته تا به امروز مورد توجه افراد بوده و در آینده نیز خواهد بود.

قابلیت AquaStop

این قابلیت در ماشین های ظرفشویی sms68mw06e به این منظور تعبیه شده است که از نشت آب جلوگیری شود. نشت آب میتواند سبب شود قسمت هایی خیس را در آشپزخانه ی خود مشاهده نمایید که دیدن این وضع برای افراد خوشایند نخواهد بود. خوشبختانه با وجود این این قابلیت وجود همچین مشکلی غیر ممکن خواهد بود.

 قابلیت AquaStop چگونه عمل می نماید؟

در این قابلیت وجود سنسورهایی را شاهد خواهیم بود که مسیر حرکت آب را تحت نظر قرار می دهد و مانع از وجود جزئی ترین نشتی ها می شود.

قابلیت AquaSensor

در ماشین های ظرفشویی بوش قابلیتی در نظر گرفته شد که در آن ماشین ظرفشویی با استفاده از پرتوهای نوری قادر خواهد بود که ظروف کثیف را تشخیص داده و به صورت دقیق متوجه شود که چه میزان آب برای تمیز سازی این ظروف نیاز می باشد و دقیقا به همان مقدار آب برای شستشو مورد استفاده قرار خواهد گرفت. می توان مدعی بود که داشتن این قابلیت را می توان از مهم ترین خصوصیات بارز ماشین ظرفشویی بوش مدل sms68mw06e دانست.

برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی مدل sms68mw06e

 •  برنامه ی شستشوی خودکار.
 • برنامه ی شستشوی متمرکز.
 •  برنامه ی شستشوی اقتصادی.
 • برنامه ی شستشو با حفاظت از محیط زیست.
 •  برنامه ی شستشو در شب.
 •  برنامه ی شستشوی سریع در 60دقیقه.
 •  برنامه ی شستشوی سریع در 29 دقیقه.
 •  برنامه ی شستشوی ظروف شیشه ای.
 •  برنامه ی شستشوی به صورت پیش شستشویی.

در نتیجه انتخاب با شماست که کدام یک از این برنامه ها برای شما مناسب می باشد.

برنامه های شستشو در صورت محدود بودن تایم

در صورتی که برای اتمام شستشو عجله داشتید می توانید از برنامه شستشوی سریع در 60 دقیقه و یا شستشوی سریع در 29 دقیقه استفاده نمایید.

ماشین های ظرفشویی سری 6 بوش

در سری 6 از ماشین های ظرفشویی بوش، تنوع زیادی از ماشین های ظرفشویی وجود دارد که به مشتریان ما اجازه می دهد؛ حق انتخاب داشته باشند و به راحتی به نسبت بودجه و امکانات مورد نیاز و همچنین ظرفیت مورد نیاز خود ماشین ظرفشویی مناسب خود و خانواده ی خود را خریداری نمایند. در تمامی این ماشین های ظرفشویی شاهد کاهش مصرف آب مصرفی و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی هستیم. یکی از پرطرفدارترین این ماشین های ظرفشویی مدل sms68mw06e می باشد که با ظرفیت 14 نفره توانسته گزینه ای مناسب برای خانواده های پرجمعیت باشد.

منبع: 

ماشین ظرفشویی  sms68mw06e


راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

آون توستر کاربردهای زیادی دارد و به خوبی می توانید از آن برای گرم کردن غذا، تست کردن، سوخاری کردن و ذوب کردن پنیر استفاده کنید

آون توستر گزینه های خوب و منحصر به فرد برای تهیه غذاهای خوشمزه ارائه می دهد. که می تواند هم برشته کند و هم بپزد. آون توستر دارای روش ها و دستورالعمل های خاصی برای استفاده است.

 

روش استفاده از آون توستر:

1- آون تستر را روی تنظیمات دلخواهتان قرار دهید، هم نوع پخت و پز و هم دمای مناسب.

2- آون توستر را به برق بزنید.

3- غذا را در آون تستر قرار دهید. بشقاب ایمن و مناسب انتخاب کنید چون قرار است روی قفسه آون توستر قرار بگیرد.

4- تایمر و زمان مورد نیاز را تنظیم کنید. اغلب آون توسترهای مدرن دارای تایمر ها هستند. با این حال، حتی زمانی که از یک تایمر استفاده می کنید، مراقب غذای خود باشید. آون توستر ها چون نسبت به فر کوچکتر هستند، غذا زودتر تست می شود یا می پزد.

5-حواستان باشد قبل از گذاشتن غذا در آون توستر، توستر را تمیز کنید.

6-سپس غذا را در آون توستر گذاشته و درب آن را ببندید.

7- بعد از اتمام پخت، دستکش مخصوص را پوشیده و ظرف را از آون توستر خارج کنید.

8- سپس غذا را سرو کنید.

9-پس از سرد شدم آون توستر، سینی داخل آن را خارج کرده و تمیز کنید.

10- درب آن را باز بگذارید تا خنک شود.

11-حتما آن را از برق بکشید.

 

دستگاه توستر یک وسیله‌ی آشپزخانه‌ی کاربردی و ساده از این دستگاه می‌توان برای برشته کردن  نان استفاده کرد، تا نان کمی تیره‌تر، تردتر و برشته‌تر شود. در مرحله اول شما باید درجه‌ی مشخص‌شده را در حالتی قرار دهید که می‌خواهید نان به آن اندازه برشته یا قهوه ای شود. سپس نان تُست خود را درون دریچه‌های برشته کننده قرار دهید. اهرم جلو دستگاه توستر را به سمت پایین فشار دهید. منتظر باشید تا نان‌های تُست پخته شوند. زمانی که اهرم بالا آمد و در محل اول خود قرار گرفت، نان برشته‌شده‌ی شما آماده است. و می توانید نان ها را خارج کنید.

 

 

روش استفاده از توستر:

1. نان های تست را از قبل آماده کنید. یک تکه نان را در ماسلایس توستر قرار دهید. اگر دو نان در نان برشته‌کن قرار می‌دهید از دو محفظه‌ی مشخص‌شده استفاده کنید.

2.اندازه برشته شدن را انتخاب کنید. از شاسی مخصوص تنظیم برشته شدن در جلو دستگاه استفاده کنید. انتخاب کنید که تا چه حد می‌خواهید رنگ نان تیره و قهوه ای شود. در بیشتر توسترها این اعداد از 1 تا 5 هستند که عدد 1 نشان‌دهنده‌ی ملایم‌ترین حالت تست و عدد 5 نشان‌دهنده‌ی تیره‌ترین رنگ است. برای اولین بار استفاده از توستر عددی بین 2 تا3 را انتخاب کنید.

3.اهرم مورد نظر را پایین بکشید تا روند برشته شدن آغاز شود. منتظر بمانید تا نان موردنظر شما برشته شود. به بوی سوختگی احتمالی حساس باشید. برشته شدن نباید از یک تا دو دقیقه بیشتر طول بکشد. که این زمان به میزان برشته شدن موردنظر شما بستگی دارد.

4.در آخر زمانی که اهرم بالا آمد، این بدان معناست که چرخه‌ی برشته کردن تمام شده است. امکان دارد برشته‌کن “زنگ” بزند. با دست و یا با یک عنبر چوبی نان را بردارید. سپس نان را برای استفاده صبحانه و یا پذیرایی می توانید استفاده کنید.

 

نکات ایمنی موقع استفاده از آون توستر و توستر:

1- حتما از دستکش استفاده کنید.

2-بعد از اتمام کار، دوشاخه دستگاه را از برق بکشید.

3-در توستر، چون اسلایس ها مستقیم با برق در تماس است، حتما مراقب باشید.

4-حواستان باشد که غذا یا نان نسوزد. و دایما سر بزنید.

5-حتما دفترچه راهنمای استفاده از توستر یا آون توستر را قبل از استفاده بخوانید.

 


راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

نتیجه تصویری برای چیز کیک در پلوپز

اگر شما در منزل فر ندارید و از ریسک خمیری شدن کیک در قابلمه و روی گاز نگران هستید، می توانید بعضی کیک ها مانند این چیز کیک خوشمزه را در پلوپز تهیه کنید. مقادیری که در این دستور ذکر شده است مناسب برای تهیه کیک در یک پلوپز 5 نفره است. اگر پلوپز شما کوچک تر و 3 نفره است، یا مقادیر کیک را نصف کنید یا بعد از تهیه مایه کیک، آن را نصف کنید و 2 بار در پلوپز بپزید.
اندازه شکر این کیک را هم می توانید بنا به ذائقه خود از حداقل 40 گرم (کیک کم شیرین) تا حداکثر 100 گرم (کیک شیرین) تغییر دهید. به همین نسبت مقدار آبلیموی این کیک بنا به اندازه شکر باید در نظر گرفته شود!

زمان آماده سازی : 20 دقیقه
زمان پخت : 20 تا 25 دقیقه یا طبق کنترل خودکار دما و زمان پلوپز
مناسب برای : تهیه چیز کیک در یک پلوپز 5 نفره

 

مواد لازم:
 • تخم مرغ
   2 عدد
 • شکر
   40 تا 100 گرم
 • آبلیمو
   1 تا 2 قاشق غذاخوری
 • پنیر خامه ای
   200 گرم
 • خامه یا شیر
  200 میلی لیتر
 • آرد
   34 گرم
 • نشاسته ذرت
   7 گرم
طرز تهیه:
 1. پنیر خامه ای را داخل یک کاسه بریزید و اجازه دهید مدتی در حرارت اتاق بماند تا سرمای یخچال را از دست بدهد و به گرمای محیط برسد و یا 30 ثانیه در ماکروفر آن را گرم کنید. سپس با همزن پنیر را خوب هم بزنید تا بافت آن نرم و یکدست شود.
 2. زرده های تخم مرغ ها را به همراه شکر و آبلیمو به پنیر خامه ای اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد کاملا در مایه پنیری حل شده و حالت کرمی پیدا کنند. اگر از مقدار بیشتری از 40 گرم شکر استفاده می کنید، شکر را در 3 مرحله اندازه مساوی زده و هر بار به مایه پنیر اضافه کنید و با همزن برقی خوب بزنید وقتی شکر حل شد، دوباره شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا تمام شکر در مایه پنیری خوب حل شود.
 3. سفیده های تخم مرغ را جداگانه خوب با همزن برقی بزنید تا سفیده ها سفت شده و از ظرف نریزند. سفیده های زده شده را به مایه پنیری اضافه کنید و هم بزنید.
 4. اگر می خواهید کیک شما رژیمی تر باشد شیر و در غیر این صورت خامه را کم کم و تحت هم زدن با سرعت بالا، به مایه پنیری اضافه کنید و هم بزنید. در نهایت آرد و نشاسته ذرت را ابتدا با هم مخلوط کنید و سپس این مخلوط را کم کم به مایه پنیری اضافه کنید و با قاشق یا لیسک هم بزنید تا کاملا در مایه کیک حل شود.
 5. مایه کیک را درون کاسه پلوپز بریزید و با کفگیر یا لیسک سطح آن را صاف کنید تا حباب های روی مایه کیک از بین برود. این مقدار مایه برای یک پلوپز 5 نفره مناسب است اگر پلوپز شما کوچک تر است مایه کیک را 2 قسمت کنید و 2 کیک کوچکتر بسازید.
 6. در پلوپز را بسته و آن را روشن کنید. وقتی زمان کار پلوپز به پایان رسید، در آن را باز کرده و با خلال دندان کیک را امتحان کنید. اگر چیزی به خلال دندان نچسبیده بود، کیک آماده است و در غیر این صورت اجازه دهید تا کیک کمی بیشتر بپزد.
  دقت داشته باشید که اگر کیک را در یک پلوپز 3 نفره می پزید، ضخامت کیک درون کاسه بیشتر خواهد بود و بنابراین ممکن است در مرحله اول زمانی پلوپز کیک هنوز نپخته باشد و به مدت زمان بیشتری برای پختن نیاز داشته باشد.
 7. وقتی کیک پخت، کاسه پلوپز را از دستگاه بیرون آورید. یک فویل پلاستیکی را روی کاسه قرار دهید و اجازه دهید تا کیک در این حالت درون خود کاسه پلوپز کاملا خنک شود. وقتی حرارت کیک به دمای اتاق رسید، کیک را درون یک بشقاب برگردانید.
  برای اینکه کیک کاملا سالم به درون بشقاب برگردد، یک بشقاب کوچکتر از دهانه پلوپز را انتخاب کنید و بشقاب را روی کیک به صورت وارونه قرار دهید تا زیر بشقاب رو به بالا باشد. با دست بشقاب را زیر کیک نگهداشته و کاسه محتوی کیک را برگردانید تا کیک فرم خود را حفظ کرده و نشکند.
 8. کیک را در یخچال نگهدارید تا کاملا خنک شود و سپس با خاکه قند یا سس میوه روی آن را تزیین کنید.
  در صورتی که مقداری از کیک اضافه بیاید، برای تازه ماندن باقی کیک، شما می توانید این کیک را خیلی راحت درون کیسه زیپ دار قرار داده، هوای آن را خارج کرده و در فریزر نگهداری کنید. قبل از مصرف مجدد، کیک را در حرارت محیط قرار دهید تا یخ زدایی شود. نوش جان

راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

نتیجه تصویری برای ویژگی محصولات فروشگاه لوازم خانگی بوش

 

مسلماً بارها نام

لوازم خانگی بوش را شنیده اید و از کیفیت بالای آن ها آگاه هستید. اما آیا از تمام مزایا و ویژگی های محصولات این برند جهانی آگاه هستید؟ قبل از اینکه به معرفی محصولات بوش بپردازیم ابتدا تاریخچه ای از این برند را به شما ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

کمپانی بوش (Bosch) یکی از مطرح ترین کمپانی های تولید کننده لوازم خانگی در سراسر دنیاست که در سال ۱۸۸۶ در آلمان راه اندازی شد. این کمپانی معتبر هدف اصلی تولیدات خود را بر پایه صرفه جویی در مصرف انرژی گذاشته است و محصولات خود را با استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا به بازار عرضه می دارد. لوازم خانگی بوش جزء کم مصرف ترین وسایل به شمار می آیند و به نسبت سایر برندها تاثیرات منفی بر محیط زیست نمی گذارند. با استفاده از وسایل برقی بوش می توان حدود ۷۰ درصد در مصرف آب و ۵۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی نمود. با توجه به کمبود منابع انرژی و رو به پایان بودن آن ها تمایل بشر به سمت زندگی سبز بیشتر شده و تولید کنندگان تلاش می کنند مردم را به استفاده از کالاهای کم مصرف ترغیب کنند. از این رو بوش، برندی ایده آل برای انتخاب لوازم خانگی است زیرا نقش موثری در کاهش هزینه های انرژی در ساختمان ایفا می کند. محصولات بوش بر اساس استانداردهای جهانی ساخته می شوند و  به دلیل تست های کیفیت که بر روی آن ها انجام می گیرد، از کارایی و دوام بالا برخوردار هستند. شرکت Bosch از اصل کیفیت برتر تبعیت می کند و در سطح جهانی لوازم خانگی و وسایل برقی به بازار عرضه می دارد. از گذشته تا امروز برند بوش، همواره به عنوان برندی مطرح در دنیا شناخته شده و با پیروی از تکنولوژی های روز، کیفیت محصولات خود را ارتقاء داده است. از جمله محصولات کارخانه بوش آلمان که طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده می توان به اجاق گاز بوش، ماشین لباسشویی بوش، هود بوش، یخچال فریزر بوش، جاروبرقی بوش و سایر لوازم آشپزخانه اشاره نمود. تمام این محصولات از استاندارهای کیفی برخوردارند و برچسب انرژی آن ها (A++) و (A+++) است. برند بوش قدمتی چندین ساله دارد و هر ساله محصولات خود را با بالاترین کیفیت در بازار رقابت وارد نموده و سهم بسزایی از آن را به خود اختصاص داده است.

یخچال فریزر بوش

یخچال فریزرهای بوش با مدل های بسیار زیبا و متنوع خود طعمی خوش به زندگی می بخشند. یخچال های ساید بای ساید که جدیدترین مدل های یخچال فریزر بوش می باشند آسایش و راحتی را برای شما به ارمغان می آورند و با طراحی فوق العاده خود فضایی مناسب و جادار برای نگهداری مواد غذایی در اختیار شما می گذارند. یخچال های بوش مجهز به سیستم ضد برفک هستند، از این رو برخلاف یخچال های قدیمی برفک روی دیواره های یخچال به صورت خودکار از بین می رود. تمام یخچال های بوش ضد باکتری هستند و به دلیل وجود نقره در جداره داخلی خود، باکتری ها را از بین برده و طول عمر مواد غذیی را طولانی تر می کنند. از دیگر مزایای این یخچال فریزرها امکان تنظیم دما است. شما می توانید برای تازه نگه داشتن مواد درون آن ها، دما را به طور دقیق تنظیم نمائید. همچنین طبقات شیشه ای که در آن ها تعبیه شده ضد خش هستند و به راحتی با دستمال تمیز می توان آن ها را تمیز نمود. اگر این شیشه ها بشکنند، تکه تکه نخواهند شد و کاملاً ایمن می باشند. 

نتیجه تصویری برای ویژگی محصولات فروشگاه لوازم خانگی بوش

 

اجاق گاز بوش

 اجاق گازهای مبله ساده ترین نوع اجاق گازها هستند که به دلیل اشغال فضای زیاد امروزه به ندرت مورد استقبال قرار می گیرند. اما اجاق گازهای صفحه ای به دلیل اشغال فضای کم، کارایی بالا و تطبیق پذیری با انواع آشپزخانه ها در حال حاضر رونق گرفته اند. صفحه این اجاق گازها از جنس استیل، شیشه و یا سرامیک است که هر کدام مزایای منحصر به فرد خود را دارند. برای آشنایی با انواع آن ها می توانید به

صفحه توکار در سایت مراجعه کنید.

هود آشپزخانه بوش

هود آشپزخانه بوش در مقایسه با سایر برندها سر و صدای نامحسوسی ایجاد می کند و هنگام روشن بودن آرامش را برای ساکنین به ارمغان می آورد. یکی از ویژگی های بارز هود بوش مکش قوی ذرات چربی و بوی نامطبوع غذا و فرستادن هوای تمیز با رطوبت کافی به آشپزخانه است. این هودها با استفاده از فیلترهای آلومینیومی خود ذرات معلق در هوا را جذب کرده و از پخش آن ها به دیگر قسمت های آشپزخانه جلوگیری می نمایند. این فیلترها را می توان در ماشین لباسشویی شست زیرا کیفیت آن ها بسیار بالاست و آسیب نمی بینند. هودهای بوش مجهز به نمایشگر دیجیتال، ریموت کنترل، سنسور دود و گاز و لامپ ال ای دی می باشند. کمپانی بوش هودهای خود را در انواع مختلف تولید و به مشتریان عرضه می دارد. 

ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی های بوش در مدل های مختلف با عملکردی فوق العاده به بازار عرضه می شوند. تمام قطعات این ماشین ها از جمله لوله ها، پیچ ها، مهره ها، ورق های فی و … از هر نظر تست شده اند و کیفیت آن ها تائید شده است. این ماشین ها نه تنها از قابلیت شست و شوی مناسب لباس ها در دمای پایین برخوردارند بلکه به میزان قابل توجه در مصرف انرژی برق و آب نیز صرفه جویی می نمایند. باکتری و آلودگی لباس ها با استفاده از ماشین لباسشویی بوش از بین می رود زیرا برند بوش قابل اعتمادترین برند ماشین لباسشویی است و اعتماد مشتریان را به خود جلب نموده است. 

ویژگی محصولات فروشگاه لوازم
خانگی بوش آلمان

 

راحتی در نحوه پرداخت

 

ضمانت اصل بودن کالا

 

تحویل رایگان کالا در محل

 

ارائه بهترین قیمت در بازار

 

پشتیبانی در تمام مراحل خرید


راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

با مطالعه راهنمای خرید و استفاده از چرخ‌گوشت می‌توانید سال‌ها از چرخ‌گوشت آشپزخانه‌تان استفاده کنید، بدون آنکه نگران طول عمر و خرابی قطعات یا موتور آن باشید. تنها باید نکات زیر را به دقت ملاحظه کنید و هر بار هنگام استفاده از چرخ‌گوشت و شست‌و‌شوی آن به این توصیه‌ها عمل کنید.

15 نکته چرخ گوشتی برای کدبانوها

 

 • برای افزایش طول عمر چرخ‌گوشت از برش‌های کوچک گوشت استفاده کنید. برش‌های بزرگ علاوه بر اینکه با فشار وارد محفظه چرخ‌گوشت می‌شوند، باعث می‌شوند فشار زیادی به موتور دستگاه وارد شود.
 • هرگز برای خرد کردن سبزیجات از چرخ‌گوشت استفاده نکنید. آب موجود در سبزی‌ها ممکن است به موتور دستگاه نفوذ کرده و موجب خرابی آن شود.
 • بعد از هر بار استفاده از چرخ گوشت محفظه و تیغه‌های داخلی آن را به خوبی پاک کنید و اجازه ندهید کوچک‌ترین ذره‌ای از گوشت یا چربی درون محفظه دستگاه باقی بماند.
 • هنگام خرید چرخ‌‌ گوشت دقت کنید تیغه‌ها و صفحات برش درون دستگاه ضدزنگ باشد. ضد زنگ بودن این قطعات مانع از زنگ زدن و فرسودگی آنها بعد از شست‌وشوهای مکرر می‌شود.
 • یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های چرخ‌گوشت قدرت موتور و سیستم چرخش مع آن است. هنگام انتخاب چرخ‌گوشت به میزان قدرت و توان موتور آن توجه کنید.
 • برای مدت زمان طولانی از دستگاه چرخ‌گوشت استفاده نکنید. موتور چرخ‌گوشت‌های خانگی قدرت چرخ‌گوشت‌های صنعتی را ندارند و در صورتی که برای مدت طولانی بیشتر از 15 دقیقه از آنها استفاده کنید عمر دستگاه کم مي‌شود.
 • هنگام چرخ‌کردن گوشت، پیاز به آن اضافه نکنید. اضافه کردن پیاز ممکن است موجب خرابی موتور شود چون امکان نفوذ آب پیاز به دستگاه وجود دارد.
 • هر 3‌ماه یک‌بار برای تیز کردن تیغه دستگاه اقدام ‌کنید، در ضمن  اگر تصمیم دارید مقدار زیادی گوشت را چرخ کنید، باید هر دقیقه یک بار به دستگاه استراحت کوتاهی بدهید.
 • همیشه هنگام چرخ کردن گوشت، گوشت‌کوب چرخ را درون محفظه استوانه‌ای قرار دهید تا از وقوع حادثه پیش‌بینی نشده پیشگیری کنید.
 • اگر قصد خرید چرخ‌گوشت تازه‌ای را دارید بعد از آنکه از قدرت موتور آن مطمئن شدید به تعداد قطعات آن توجه کنید. چرخ‌گوشت‌هایی را انتخاب کنید که تمیز کردن و شست‌وشوی آنها ساده و آسان باشد.
 • تیز بودن تیغه‌های چرخ‌گوشت اهمیت زیادی دارد. اگر تیغه از آلیاژ نامناسب باشد و به اندازه کافی تیز نباشد موجب له شدن گوشت‌ شما هنگام چرخ کردن می‌شود.
 • در صورتی که قصد دارید چرخ‌گوشت‌تان را روی کابینت بگذارید هنگام خرید به ارتفاع آن توجه کنید.
 • هرگز چرخ‌گوشت را بدون گوشت روشن نگذارید. این کار موجب می‌شود تا دور موتور دستگاه بالا برود و موجب افزایش گرما و فرسودگی قطعات موتور شود.
 • در صورتی که بیش از 6 ماه از چرخ‌گوشت‌تان استفاده کرده‌اید و تیغه آن کند شده، برای تیز کردن تیغه خودتان اقدام نکنید. حتما از فردی که مهارت دارد کمک بخواهید. سائیده شدن لبه تیغه‌ها به اشتباه موجب خرابی آن می‌شود.
 • سعی کنید از گوشتی استفاده کنید که بدون رگ و پیه باشد، چون رگ و پیه گوشت به تیغه‌های دستگاه گیر می‌کند و مانع چرخش تیغه و درنهایت وارد آمدن فشار به دستگاه می‌شود .همچنين هر بار قبل از استفاده از چرخ‌گوشت درون محفظه آن را بررسی کنید تا احیانا جانور کوچکی به درون محفظه وارد نشده باشد.راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

نتیجه تصویری برای ویژگی محصولات فروشگاه لوازم خانگی بوش

 

مسلماً بارها نام

لوازم خانگی بوش را شنیده اید و از کیفیت بالای آن ها آگاه هستید. اما آیا از تمام مزایا و ویژگی های محصولات این برند جهانی آگاه هستید؟ قبل از اینکه به معرفی محصولات بوش بپردازیم ابتدا تاریخچه ای از این برند را به شما ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

کمپانی بوش (Bosch) یکی از مطرح ترین کمپانی های تولید کننده لوازم خانگی در سراسر دنیاست که در سال ۱۸۸۶ در آلمان راه اندازی شد. این کمپانی معتبر هدف اصلی تولیدات خود را بر پایه صرفه جویی در مصرف انرژی گذاشته است و محصولات خود را با استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا به بازار عرضه می دارد. لوازم خانگی بوش جزء کم مصرف ترین وسایل به شمار می آیند و به نسبت سایر برندها تاثیرات منفی بر محیط زیست نمی گذارند. با استفاده از وسایل برقی بوش می توان حدود ۷۰ درصد در مصرف آب و ۵۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی نمود. با توجه به کمبود منابع انرژی و رو به پایان بودن آن ها تمایل بشر به سمت زندگی سبز بیشتر شده و تولید کنندگان تلاش می کنند مردم را به استفاده از کالاهای کم مصرف ترغیب کنند. از این رو بوش، برندی ایده آل برای انتخاب لوازم خانگی است زیرا نقش موثری در کاهش هزینه های انرژی در ساختمان ایفا می کند. محصولات بوش بر اساس استانداردهای جهانی ساخته می شوند و  به دلیل تست های کیفیت که بر روی آن ها انجام می گیرد، از کارایی و دوام بالا برخوردار هستند. شرکت Bosch از اصل کیفیت برتر تبعیت می کند و در سطح جهانی لوازم خانگی و وسایل برقی به بازار عرضه می دارد. از گذشته تا امروز برند بوش، همواره به عنوان برندی مطرح در دنیا شناخته شده و با پیروی از تکنولوژی های روز، کیفیت محصولات خود را ارتقاء داده است. از جمله محصولات کارخانه بوش آلمان که طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده می توان به اجاق گاز بوش، ماشین لباسشویی بوش، هود بوش، یخچال فریزر بوش، جاروبرقی بوش و سایر لوازم آشپزخانه اشاره نمود. تمام این محصولات از استاندارهای کیفی برخوردارند و برچسب انرژی آن ها (A++) و (A+++) است. برند بوش قدمتی چندین ساله دارد و هر ساله محصولات خود را با بالاترین کیفیت در بازار رقابت وارد نموده و سهم بسزایی از آن را به خود اختصاص داده است.

یخچال فریزر بوش

یخچال فریزرهای بوش با مدل های بسیار زیبا و متنوع خود طعمی خوش به زندگی می بخشند. یخچال های ساید بای ساید که جدیدترین مدل های یخچال فریزر بوش می باشند آسایش و راحتی را برای شما به ارمغان می آورند و با طراحی فوق العاده خود فضایی مناسب و جادار برای نگهداری مواد غذایی در اختیار شما می گذارند. یخچال های بوش مجهز به سیستم ضد برفک هستند، از این رو برخلاف یخچال های قدیمی برفک روی دیواره های یخچال به صورت خودکار از بین می رود. تمام یخچال های بوش ضد باکتری هستند و به دلیل وجود نقره در جداره داخلی خود، باکتری ها را از بین برده و طول عمر مواد غذیی را طولانی تر می کنند. از دیگر مزایای این یخچال فریزرها امکان تنظیم دما است. شما می توانید برای تازه نگه داشتن مواد درون آن ها، دما را به طور دقیق تنظیم نمائید. همچنین طبقات شیشه ای که در آن ها تعبیه شده ضد خش هستند و به راحتی با دستمال تمیز می توان آن ها را تمیز نمود. اگر این شیشه ها بشکنند، تکه تکه نخواهند شد و کاملاً ایمن می باشند. 

نتیجه تصویری برای ویژگی محصولات فروشگاه لوازم خانگی بوش

 

اجاق گاز بوش

 اجاق گازهای مبله ساده ترین نوع اجاق گازها هستند که به دلیل اشغال فضای زیاد امروزه به ندرت مورد استقبال قرار می گیرند. اما اجاق گازهای صفحه ای به دلیل اشغال فضای کم، کارایی بالا و تطبیق پذیری با انواع آشپزخانه ها در حال حاضر رونق گرفته اند. صفحه این اجاق گازها از جنس استیل، شیشه و یا سرامیک است که هر کدام مزایای منحصر به فرد خود را دارند. برای آشنایی با انواع آن ها می توانید به

صفحه توکار در سایت مراجعه کنید.

هود آشپزخانه بوش

هود آشپزخانه بوش در مقایسه با سایر برندها سر و صدای نامحسوسی ایجاد می کند و هنگام روشن بودن آرامش را برای ساکنین به ارمغان می آورد. یکی از ویژگی های بارز هود بوش مکش قوی ذرات چربی و بوی نامطبوع غذا و فرستادن هوای تمیز با رطوبت کافی به آشپزخانه است. این هودها با استفاده از فیلترهای آلومینیومی خود ذرات معلق در هوا را جذب کرده و از پخش آن ها به دیگر قسمت های آشپزخانه جلوگیری می نمایند. این فیلترها را می توان در ماشین لباسشویی شست زیرا کیفیت آن ها بسیار بالاست و آسیب نمی بینند. هودهای بوش مجهز به نمایشگر دیجیتال، ریموت کنترل، سنسور دود و گاز و لامپ ال ای دی می باشند. کمپانی بوش هودهای خود را در انواع مختلف تولید و به مشتریان عرضه می دارد. 

ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی های بوش در مدل های مختلف با عملکردی فوق العاده به بازار عرضه می شوند. تمام قطعات این ماشین ها از جمله لوله ها، پیچ ها، مهره ها، ورق های فی و … از هر نظر تست شده اند و کیفیت آن ها تائید شده است. این ماشین ها نه تنها از قابلیت شست و شوی مناسب لباس ها در دمای پایین برخوردارند بلکه به میزان قابل توجه در مصرف انرژی برق و آب نیز صرفه جویی می نمایند. باکتری و آلودگی لباس ها با استفاده از ماشین لباسشویی بوش از بین می رود زیرا برند بوش قابل اعتمادترین برند ماشین لباسشویی است و اعتماد مشتریان را به خود جلب نموده است. 

ویژگی محصولات فروشگاه لوازم
خانگی بوش آلمان

 

راحتی در نحوه پرداخت

 

ضمانت اصل بودن کالا

 

تحویل رایگان کالا در محل

 

ارائه بهترین قیمت در بازار

 

پشتیبانی در تمام مراحل خرید

 

منبع:

 استفاده از تکنولوژی های پیشرفته بوش در لوازم خانگی


راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

نتیجه تصویری برای مزایای گوشت کوب برقی

 

مزایا گوشتکوب برقی

راحتی میتوان ازآن برای مخلوط کردن و پوره کردن هر ماده ای به طور مستقیم در قابلمه ای یا هر ظرفی که قرار دارد استفاده کرد و اصلا لازم به انتقال مواد (مثلا از قابلمه به مخلوط کن )نیست.در نتیجه در وقت شما صرف جویی خواهد کرد.


دسته گوشتکوب برقی به اندازه ای بلند است که می توان مستقیما آن را در پارچ گذاشته و به راحتی و بسیار سریه اسموتی تهییه کرده و از شالاپ شلوپ مواد غذایی جلوگیری کرد.


برخلاف مخلوط کن که قسمت ها و اجزای مختلف آن را بعد از استفاده باید شست در گوشتکوب برقی تنها یک قسمت نیاز به شستشو داشته و آن هم سری گوشتکوب است.بزرگ و دست پا گیر نبوده و شستشویی راحت دارد.مخصوصا اگر بتوان آن را در ماشین ظرفشویی گذاشت.

گوشتکوب برقی کوچک و جمع جور بوده و فضایی را در آشپزخانه اشغال نمی کند و به راحتی در کشو هم نگهدار کرد.

معایب گوشتکوب برقی

در هنگام استفاده باید تا پایان کار آن را در دست نگه دارید.نمیتوان آن را رها کرد و بدستتان استراحت دهید و یا همزمان با مخلوط کردن مواد به کار دیگری مشغول شوید ممکن است در مخلوط کردن حجم بالای مواد دستتان خسته و درد بگیرد.

اگر وات دستگاه شما پایین باشید نمیتوانید مواد یخ زده را خرد کنید مانند یخ

مزایای مخلوط کن

در هنگام استفاده و زمانی که دستگاه مخلوط کن در حال کار کردن است نیازی به درگیر بودن دست ها نیست.
سوپ و مواد آبکی در این نوع مخلوط کن ها بافتی بسیار نرم وملایم میگیرند

مخلوط کن ها قوی بوده به گونه ای که که میتوانند تکه سفت و سخت مواد قضایی یخ و اسموتی را به راحتی خرد و مخلوط کرده و بافت نرمی را برای مواد ایجاد کنند.

معایب

دارای اجزای مختلفی بوده که باید روی هم سوار شوند و شما هر بار برای استفاده باید آن ها را سوار و پیاده کرده و بشویید که کمی پر دردسر و پر زحمت است.بیشتر مخلوط کن قابل استفاده در ماشین ظرفشویی نمی باشد.
دستگاهی بزرگ و حجیم بوده و فضایی زیادی را در اشپزخانه اشغال میکند.
برخی از انواع آن قیمت زیادی دارند و نسبت به کارایی و کیفیت نمی ارزد.
اگر قصد خرید این نوع مخلوط کن ها را دارید مدل هایی را انتخاب کنید که پارچ آن ها از جنس شیشه بوده و وزن مناسبی داشته باشند تا بر روی سطح نلغزد.دکمه های لمسی هم برای تمیز کردن گزینه بهتری است.

 


راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

نتيجه تصويري براي اسپرسو ساز توکار بوش

 

طعم خوش اسپرسو در خانه

وجود يک اسپرسو ساز براي طرفداران قهوه در منزل از هر چيزي واجب تر است، ديگر براي نوشيدن يک فنجان اسپرسوي با کيفيت لازم نيست به کافه رويد، با داشتن اسپرسو ساز توکار بوش در هر زماني که اراده کرديد مي توانيد طعم خوش اسپرسو را در کنار خانواده خود بچشيد. توليد وسيله اي که با آن بتوان با آن اسپرسو را با بهترين کيفيت در منزل آماده نمود يکي ديگر از افتخارات شرکت بوش مي باشد که براي رفاه حال مشتريان خود اقدام به اين توليد کرد .

اهميت اسپرسو ساز ها در منازل

مي توان مدعي بود که در کشور ما چاي از محبوب ترين نوشيدني هايي است که افراد در طول روز از نوشيدن آن لذت مي برند و دقيقا به همين دليل است که 

کتري برقي بوش از جمله لوازمي است که در بوش جرمني مشتريان زيادي دارد بعد از چاي، قهوه و اسپرسو از پر طرفدارترين نوشيدني هاي گرم ميان ايرانيان شناخته شده است و به همين دليل است که امروزه افراد زيادي تمايل به خريد اسپرسو سازها و استفاده ي آنها در منازل خود دارند .

مزيت هاي وجود اسپرسو ساز ها در منازل

براي افرادي که طرفداران هميشگي اسپرسو هستند و نياز دارند تا در روز يک فنجان اسپرسو بنوشند خريدن يک دستگاه اسپرسو ساز مي تواند امري اقتصادي باشد و اين افراد علاوه بر صرفه جويي در هزينه هاي خود قادر خواهند بود تا از نوشيدن يک اسپرسوي گرم و خوشمزه لذت برده و حتي دوستان خود را براي نوشيندن يک نوشيدني گرم و پر انرژي به منزل خود دعوت نمايند .

طراحي زيبا و بدون نقص اسپرسوسازها

طراحي بسيار شيک و زيباي اسپرسوساز ها توانسته است به آشپزخانه هاي شما زيبايي دوچنداني بخشد، بدون شک مي توان گفت که اسپرسو ساز ها جز محبوب ترين لوازم خانگي مورد استفاده در آشپزخانه ها هستند .

ظرفيت مخزن در اسپرسو ساز

ظرفيت مختلف مخزن در مدل هاي متفاوت اسپرسو ساز بوش اين امکان را براي طرفداران قهوه و اسپرسو فراهم ساخته است تا متناسب به خواسته و نياز هاي خود از ميان مدل هاي موجود، آنچه مورد نياز خود مي دانند را انتخاب کرده و از آن در منزل خود استفاده کرده و طعم يک اسپرسوي با کيفيت را در خانه هاي خود تجربه نمايند .

در خريد دقت نماييد

بايد توجه داشت که نوع اسپرسو ساز انتخابي شما مي تواند بر طعم نوشيدني شما تاثير گذارد در نتيجه اگر نسبت به مرغوبيت نوشيدني خود حساس و سخت گير مي باشيد لازم است در هنگام خريد دقت لازم را داشته باشيد چون مطمئنا نوشيدن يک اسپرسو که طعم خوشي ندارد براي افراد علل الخصوص افرادي که به صورت مداوم اين نوشيدني را بر مي گزينند خوشايند نخواهد بود .

تنوع مدل هاي لوازم خانگي بوش

تنوع در لوازم خانگي بوش اين حق انتخاب را به مشتريان مي دهد تا متناسب با آنچه مد نظر دارند به نسبت نياز و همچنين سليقه ي خود خريد نمايند. اين موضوع را در تمامي لوازم خانگي بوش اعم از يخچال فريزر بوش، ماشين لباسشويي بوش، ماشين ظرفشويي بوش، و همچنين محصولات توکار بوش مانند فر توکار بوش، 

صفحه برقي بوش، صفحه توکار بوش، کشو گرمکن بوش و . مشاهده مي شود .

توان مصرفي در اسپرسو سازها

توان مصرفي در مدل هاي مختلف اسپرسو ساز متفاوت مي باشد در نتيجه لازم است قبل از خريد اين دستگاه ها بدانيد که توان مصرفي اسپرسو ساز منتخبي شما چقدر است تا انتخابي درست به هنگام خريد داشته باشيد .

اهميت عامل فشار بخار در کيفيت عملکرد يک اسپرسو ساز

فشار بخار در اسپرسوساز ها امري مهم تلقي مي شود و مي تواند دليلي بر تمايز يک اسپرسو ساز خوب به نسبت يک اسپرسوساز بد باشد، شرکت بوش نيز نسبت به اهميت اين موضوع واقف بوده و در طراحي هاي خود تلاش نموده است تا بهترين ميزان فشار را براي اين اسپرسو سازها در نظر گيرد .

ظرفيت هاي موجود در اسپرسو ساز ها

ظرفيت مخرن آب، ظرفيت مخزن قهوه و ظرفيت تفاله از مهم ترين مواردي است که به هنگام خريد بايد به آن دقت نمود اين ظرفيت در مدل هاي مختلف مي تواند متفاوت باشد. اين اسپرسو ساز ها براي مصارف خانگي در نظر گرفته شده اند در نتيجه ظرفيت آنها بايد متناسب با نياز هاي خانگي شما باشند  .

کيفيت و مرغوبيت اسپرسو ساز ها

در خصوص کيفيت نيازي به توضيح و يا شعار نيست، مطمئنا کيفيت محصولات بوش به شما ثابت شده است و هر خانواده اي حداقل يک محصول از محصولات متعدد بوش را در منزل خود دارد واز آن  ساليان طولاني استفاده کرده است اين مرغوبيت و کيفيت در تمامي 

محصولات توکار بوش هم ديده مي شود .

مخرني جداگانه براي قهوه ي آسياب شده

برخي از مدل هاي اسپرسو سازها مخرني جداگانه براي قهوه ي آسياب شده دارند که سهولت کار را براي افراد بيشترخواهد کرد و شما به صورت کاملا حرفه اي قادر خواهيد بود اسپرسو اي براي خود و اعضاي خانواده خود فراهم کرده و از نوشيدن اين نوشيدني گرم و دلچسب لذت ببريد .

سيستم هوشمند سوپاپ

در برخي از مدل هاي اسپرسوساز بوش سيستم هوشمند سوپاپ براي آب جوش و بخار در نظر گرفته شده است و مي توان گفت که اين قابليت براي امنيت بيشتر و آرامش خيال افراد در هنگام استفاده از اين لوازم در نظر گرفته شده است که توانسته سبب محبوبيت بيشتر اين محصولات در ميان مشتريان هميشگي بوش شود و باعث شود تا افراد از 

خريد لوازم خانگي بوش رضايت کامل داشته باشند .

عمل آسياب دانه هاي قهوه

آسياب کردن قهوه در اسپرسو ساز ها بسيار مهم مي باشد و دقيقا به همين دليل شرکت بوش تصميم گرفت تا حالت هاي مختلفي را براي اين عمل در نظر گيرد که افراد به وسيله ي آن بتوانند به بهترين نحو ممکن به آسياب دانه هاي قهوه بپردازند و در نهايت اسپرسو اي با کيفيت همانند آنچه در کافي شاپ ها سرو مي شود داشته باشند و از نوشيدن آن لذت برند  .

قابليت تنظيم دما

تنظيم دما از مهم ترين عواملي مي باشد که مي تواند سبب شود تا نتيجه ي آماده سازي اسپرسو نتيجه اي رضايت بخش باشد در نتيجه لازم است در هنگام خريد به اين مورد توجه نمود .

ابعاد اسپرسوساز هاي بوش

اسپرسو ساز هاي بوش با ابعاد مختلف در بازار عرضه شده اند که هر کدام از آنها داراي قابليت هايي منحصر به فرد مي باشند تمامي اين محصولات با طراحي خاص و بي نظير و رنگ هاي جذاب در بازار موجود مي باشند و مي توانند به آشپزخانه ي شما زيبايي بيشتري بخشند .

قابليت هاي مختلف اسپرسو ساز ها

در برخي از مدل هاي اسپرسو ساز بوش شاهد قابليت هايي همچون سيستم کنترل غلظت و سيستم قابليت تهيه ي کف هستيم که اين دو عامل را مي توان بر هزينه ي خريد اين اسپرسو ساز ها موثر دانست. بوش در تلاش است با فراهم کردن قابليت هاي بي نظير در لوازم خانگي خود اين محصولات را نسبت به ساير برند هاي موجود در بازار متمايز سازد که خوشبختانه در طي ساليان طولاني همين امر توانست سبب موفقيت اين برند آلماني گردد .

منبع: 

اسپرسو قهوه ساز توکار بوش


راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

مایکروویو بوش

کیفیت پخت و پز همیشه برای انسان ها مهم بوده است چراکه هیچ لذتی نمی تواند جایگرین حس خوب میل یک وعده ی غذای خوشمزه و با کیفیت باشد از این رو باید در خرید لوازمی که مرتبط با پخت و پز در منزل می باشد دقت شود. شما می توانید با داشتن مایکروویو توکار بوش در کوتاه ترین زمان، پخت غذای با کیفیتی را تجربه نمایید .

 

توان مصرفی مایکروویو

مایکروویو توکار بوش با توان های مصرفی متنوعی در بازار عرضه شده اند که در طراحی تمامی آنها تلاش شد که تمامی نیاز های افراد به هنگام پخت و پز پاسخ داده شود و علاوه بر آن شاهد صرفه جویی در مصرف انرژی نیز باشیم .

ظرفیت لیتر

مایکروویو های توکار دارای ظرفیت های متفاوتی می باشد که این ظرفیت ها را با واحد لیتر می شناسیم و شما به راحتی می توانید متناسب با نیاز خود مدل مد نظر خود را خریداری کنید .

بوش به شما حق انتخاب می دهد

یکی از مواردی که شرکت بوش به آن اهمیت می دهد این است که مشتریان به هنگام خرید لوازم خانگی بوش حق انتخاب های زیادی داشته باشند و متناسب با نیاز و البته سلیقه ی خود این لوازم را خریداری نمایند، خوشبختانه این مورد در خصوص مایکروویو های بوش نیز وجود دارد و افراد به راحتی می توانند از میان مدل های متنوع که دارای قابلیت های متنوع نیز هستند مدل مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای خرید آن اقدام نمایند .

برنامه های پخت در مایکروویو های بوش

تعداد برنامه های متنوع پخت در این مایکروویو های توکار بوش تنواست وجه تمایزی میان این برند آلمانی با کیفیت و مرغوب به نسبت سایر برند های موجود در بازار شود چرا که شرکت بوش تنها و تنها به راحتی مشتریان خود می اندیشد و با قرار دادن این برنامه ها به افراد اجازه داد متناسب با نیاز و خواسته ی خود به آشپزی بپردازند .

مرغوبیت جنس بدنه و محفظه ی داخلی

جنس بدنه و همچنین جنس محفظه ی داخلی این مایکروویو ها به گونه ای در نظر گرفته شد که سالیان زیادی برای افراد مفید واقع شود و افراد دغدغه ای در خصوص مرغوبیت آنها نداشته باشند .

قابلیت یخ زدایی

برای افرادی که به صورت مداوم آشپزی میکنند قابلیت یخ زدایی می تواند از مهم ترین قابلیت هایی باشد که یک مایکروویو دارد که با استفاده از آن میتوان در پروسه ی آشپزی زمان بسیاری را صرفه جویی نمود. در نتیجه می توان وجود این قابلیت را در مایکروویو ها امری حیاتی و مهم دانست .

تنظیم میزان حرارت

به هنگام پخت پز با مایکروویو های بوش شما به راحتی قادر خواهید بود میزان درجه ی حرارت را تنظیم نموده و متناسب با پخت و پز خود، حرارت مناسبی را برای مواد غذایی در حال پخت در نظر گیرید .

تایمر

کمبود زمان از مهم ترین مسائلی است که افراد با آن مشکل دارند در نتیجه وجود قابلیتی که با استفاده از آن بتوان تعیین نمود که چند دقیقه نیاز است تا غذا آماده شود از مهم ترین قابلیت هایی است که توانسته مایکروویوهای بوش را در میان افراد محبوب سازد .

صفحه ی نمایشگر

وجود این صفحات نمایشگر به شما اجازه می دهد تا تنظیماتی که برای پخت خود اعمال داشته اید را به راحتی نظاره کرده و در صورت نیاز آنها را تغییر دهید، از مهم ترین مواردی که می توان آن را در این صفحات نمایش مشاهده نمود میزان تایم و یا زمانی است که از زمان پخت باقی مانده است به طور کلی صفحه ی نمایشگر در محصولات بوش از مواردی است که به آن دقت شده است مانند آنچه در صفحه ی نمایش ماشین ظرفشویی بوش و یا ماشین لباسشویی بوش مشاهده می نماییم .

تنوع برنامه های یخ زدا

یخ زدایی از مهم ترین قابلیت یک مایکروویو می باشد آنچه توانست مایکروویو های بوش را به نسبت سایر برند های موجود متفاوت سازد وجود برنامه های متفاوت برای یخ زدایی می باشد که به افراد اجازه می دهد تا متناسب به نوع مواد غذایی خود برنامه ای برای یخ زدایی آنها انتخاب نموده و در حداقل زمان به پخت و پز مشغول شوند

قرارگیری مایکروویو توکار بوش

مایکروویو های توکار بوش با نصب بر داخل کابینت ها و یا زیر کانتر ها می توانند به آشپزخانه شما جلوه ای ویژه دهند، بوش با ارائه ی محصولات توکار خود مانند کشو گرمکن بوش و یا گریل توکار بوش توانست نحوه ی چیدمان این محصولات را در آشپزخانه متمایز سازد.

درب مایکروویو

درب مایکروویو توکار بوش به راحتی از قسمت جلو باز و بسته می شوند و دارای مرغوبیت بی نظیری می باشد و شما به راحتی قادر خواهید بود تا غذای خام خود را در داخل این مایکروویو ها قرار داده و به هنگام اتمام عمل پخت آنها را از این مایکروویو ها خارج نمایید .

مزایای داشتن لوازم خانگی توکار

طراحان دکوراسیون داخلی برای طراحی های آشپز خانه همیشه با چالش رو به رو بودند چراکه این فضا باید مملو از لوازم خانگی مانند یخچال فریزر، اجاق گاز، فر، مایکروویو، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی،چای ساز، قهوه ساز، آبمیوه گیری، غذاساز و . می بود، می دانیم که امروزه خانه هایی با طراحی مدرن، بیشتر از هر زمان دیگر مورد پسند واقع می شوند در نتیجه بهره بردن از محصولات توکار بوش به این افراد اجازه داد تا زیبایی را به طرز جدیدی وارد طراحی های خود نمایند .

اهمیت آشپزی در زندگی روزمره ی ما

سرعت در آشپزی با کیفیتی متفاوت به آنچه تا به امروز تجربه ی آن را داشته اید تنها با مایکرویو های توکار بوش امکان پذیر است. فرقی نمی کند که به آشپزی علاقمند باشید یا خیر در هر حال آشپزی کردن در منزل از مسئولیت هایی است که گاهی انجام آن را یک فرد متقبل می شود و گاهی افراد خانواده به نوبت این مسئولیت را بر عهده می گیرند در هر صورت مسئله ی زمان از مهم ترین دغدغه ها به هنگام آشپزی است که با استفاده از مایکروویو ها می توانید در کوتاه ترین زمان بهترین نتیجه را از آشپزی های خود داشته باشید .

سهولت پختن مواد غذایی با استفاده از لوازم خانگی

دیگر آن روزها گذشت که افرا باید مواد غذایی را در ابتدا خریداری کرده و به خانه می آوردند و به آماده سازی آنها می پرداختند و مدت زمانی زیادی را صرف آماده کردن یکی از وعده های غذایی خود می کردند و تنها جوش آوردن آب برای دم کردن برنج حد اقل نیم ساعت زمان از آنها می گرفت، شکل زندگی امروزه ما به نسبت گذشته بسیار متفاوت شده است و افراد از قبل مواد غذایی خود را در یخچال فریزر های خود ذخیره دارند و با استفاده از ماکروویو ها می توانند به راحتی در حداقل زمان وعده ی غذایی خود را آماده سازند .

ابعاد مایکروویو های توکار بوش

مایکروویوهای توکار بوش در ابعاد مختلف در بازار موجود می باشد و به شما این امکان را می دهد تا متناسب با نیاز های خود و ابعادی که برای این محصول در نظر گرفته اید از آنها در خانه و آشپزخانه ی خود بهره برید.

مزیت استفاده از مایکروویو های توکار به نسبت مایکروویو های معمولی

در خصوص قابلیت ها و ویژه گی ها باید دانست که تفاوتی میان مایکروویوهای توکار و معمولی وجود ندارد، اما تنها مزیتی که مایکروویو توکار بوش به نسبت مایکروویو معمولی دارد این است که می توان آنها را به گونه ای در داخل طراحی دکوراسیون آشپزخانه جایگذاری کرد که فضای زیادی را اشغال ننماید. مایکروویو های توکار بوش به راحتی با سایر لوازم آشپزخانه ی بوش شما ست خواهند شد و ترکیب آنها به سهولت زندگی شما کمک خواهد کرد وعلاوه از آن زیبایی را به خانه ی شما خواهد آورد .

 

منبع:

مزایای استفاده از مایکروویو توکار بوش


راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

اصول آشپزی با آرام پز

 

نکاتی درباره آرام پز

 • یک آرام پز در هر زمان از سال میتواند زندگی را با آسایش بیشتری همراه کند.

 • هنگامی که یک عصر پاییزی به خانه برمیگردید و با باز کردن در، بوی خوش خوراکی گرم و آماده را که در آرام پز منتظر شماست، استشمام میکنید، نیمی از خستگی شما برطرف میشود. ناگفته نماند که یک آرام پز تنها در فصول سرد به کار نمی آید، در تابستان با استفاده از این وسیله میتوان ایجاد حرارت ناشی از اجاق خوراک پزی را بسیار کاهش داد.

 • یک آرام پز در هر زمان از سال میتواند زندگی را با آسایش بیشتری همراه کند زیرا هنگامی که از قبل برای غذا برنامه ریزی میکنید، در زمان اوج رسیدگی به امور خانه، زمان بیشتری خواهید داشت.

 • هنگامی که یک مهمانی مشترک برگزار میکنید یا قرار است از صبح به پیک نیک بروید هم آرام پز به کمک شما خواهد آمد. کافی است مواد لازم را هنگام غروب در آرام پز قرار دهید تا در طول شب آماده شود.

آیا آرام پز وسیله مطمئنی است؟

بله،آرام پز که جزو وسایل دم دست پخت و پز است، مواد غذایی را به آهستگی و در حرارت کم - معمولا بین 170 و 280 درجه فارنهایت معادل 76 تا 137 درجه سانتیگراد - می پزد. حرارت کم موجب میشود که قطعات گوشت حتا اگر گوشت بسیار عالی هم نباشد، نرم و خوش خوراک شده و آب کمتری از دست بدهند.
مجموعه عواملی چون حرارتی که مستقیما در ظرف تولید می شود، زمان طولانی پخت و بخار محبوس شده در ظرف در بسته، باکتریها را از بین برده و آرام پز را به وسیله ای ایمن برای تهیه غذا تبدیل میکنند.

پخت و پز آهسته و مطمئن

برای اطمینان از سلامت غذا، درجه آرام پز باید در حدی باشد که بتواند غذا را به آرامی و بدون نیاز به رسیدگی تهیه کند و از طرفی باید انقدر سریع باشد تا موجب فاسد شدن غذا نشود. برای اطمینان از اینکه درجه حرارت برای غذایی که تهیه میکنید از هر جهت سالم و مطمئن است، قبل از پخت هر غذایی، آرام پز را با روش زیر امتحان کنید :

 1. آرام پز را با حدود 2 لیتر آب نیم گرم پر کنید.
 2. به مدت 8 ساعت آنرا روی درجه پایین قرار دهید.
 3. با استفاده یک دماسنج مناسب دمای آب را اندازه بگیرید. این کار را باید سریع انجام دهید چون به محض برداشتن درب ظرف، دما به سرعت کاهش می یابد.
 4. دمای آب باید 5 درجه فارنهایت یا 85 درجه سانتیگراد باشد. اگر دما از این حد بیشتر باشد، به این معنا است که اگر غذایی را به مدت 8 ساعت و بدون بهم زدن در آن بپزیم، غذا بیش از حد پخته یا آب خود را از دست میدهد. اگر حرارت آب کمتر از 5 باشد، به این معنا است که آرام پز شما به دمای مناسب نمیرسد و امکان فاسد شدن غذا در آن وجود دارد.
   

آرامپزهایی که دارای ظرف سرامیک هستندنه تنها راحت تمیز میشوند، بلکه شما میتوانید مواد غذایی را در هر وقت روز که میتوانستید آماده کرده و ظرف را در یخچال بگذارید و در زمان مناسب آنرا روی پایه قرار داده و روشن کنید.

 

آرام پز,اصول آشپزی با آرام پز

 

چند راهنمایی مفید

 • همواره از گوشت تازه یا آب شده استفاده کنید و گوشتی را که هنوز یخ زده است به کار نبرید.

 • به جای اینکه گوشت را به اندازه های درشت خرد کنید، آن را در قطعات کوچک خورشتی یا ریز خرد یا ورقه کنید. در مورد مرغ هم هرگز مرغ را درسته در ظرف قرار ندهید، بلکه آنرا به قطعات کوچکتر تقسیم کنید.

 • در صورت امکان، گوشت را در ساعت اول با درجه بالا طبخ کنید و سپس برای باقی مدت، درجه حرارت را کم کنید. به این ترتیب، آرام پز سریغ داغ شدن و به تدریج حرارت آن به اندازه مناسب پایین می آید.

 • بهتر است غذاهایی که در آرام پز تهیه میکنید شامل مایعات و به قولی آب دار باشند. غذاهایی چون سوپ، خوراک لوبیا، تاس کباب یا سوس ماکارونی انتخابهای مناسبی هستند.

 • درب ظرف را بسته نگه دارید. باز کردن درب ظرف برای اینکه "نگاهی به آن بیاندازید" زمان با ارزش را به هدر داده و غذا برای رسیدن درجه حرارت به اندازه قبل، حدود 20 تا 30 دقیقه زمان میخواهد و این تاخیر با هر بار برداشتن درب ظرف تکرار خواهد شد!

مقدار مواد غذایی

ظرف آرام پز را هرگز کمتر از نصف آن و بیشتر از دو سوم گنجایش پر نکنید. در آرام پز، سبزیجات کندتر از گوشت و مرغ میپزند بنابراین اول سبزیجات را در ته و دور ظرف قرار داده و سپس گوشت را اضافه کرده و مواد را با مایعی نظیر آب، آب گوشت یا مرغ یا سوس بپوشانید. درب ظرف را محکم کنید و تنها در زمانی که باید غذا را بهم بزنید یا از پخته شدن آن مطمئن شوید، درب را بر دارید.

قطع برق

 • اگر در زمان غیبت شما و در حین تهیه غذا با آرام پز، برق قطع شده باشد، حتا اگر غذا به نظر سالم باشد آنرا دور بریزید.
 • اگر در منزل هستید، پس از قطع برق، بلافاصله مواد غذایی را به داخل قابلمه منتقل کرده و باقی مراحل تهیه را روی اجاق گاز یا فر به پایان برسانید.
 • اگر در خانه بودید و هنگام قطع برق از پخته بودن غذا اطمینان داشتید، میتوانید مطمئن باشید که غذا تا 2 ساعت در داخل آرام پز خاموش سالم باقی میماند.

راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

 


بخارپز توکار بوش پشنهاد تمامي آشپز هاي حرفه اي براي آشپزي آسان و سالم در منزل مي باشد، ترکيب بخار و هواي گرم بستري را فراهم خواهد کرد که در آن مواد غذايي به بهترين وجه ممکن با حفظ ارزش هاي غذايي پخته شوند و اين امکان به شما داده خواهد شد که در نهايت، وعده ي غذايي مغذي با طعم و مزه ي عالي و بي نظير را تجربه نماييد، غذايي که در آن ويتامين ها و مواد معدني موجود حفظ شده اند .

وجود قابليت هاي مختلف در بخارپز هاي بوش

وجود قابليت تنظيم خودکار براي نوع حرارت، ميزان دما و مدت زمان آماده سازي غذا از جمله مهم ترين تنظيماتي است که براي يک آشپز مي تواند حائز اهميت باشد چراکه تنها با در دست داشتن اختياراتي اين چنيني مي توان پخت و پزي دلخواه و آسان را در کوتاه ترين زمان تجربه نمود. بخارپز توکار بوش با در اختيار قرار دادن اين قابليت ها توانست آشپزي را از هر زمان ديگري براي افراد لذت بخش سازد .

مانند آشپز هاي حرفه اي آشپزي نماييد

حفظ ظاهر و رنگ مواد غذايي مانند سبزيجات از مهم ترين مواردي است که آشپز ها به آن اهميت مي دهند، مهم نيست که شما يک آشپز حرفه اي هستيد و يا تنها براي خود و خانواده ي خود آشپزي مي نماييد بدون شک ظاهر مواد غذايي هم مانند طمع و بو از اهميت ويژه اي برخوردار است که با استفاده  از بخارپز هاي بوش مي توانيد آن را تجربه نماييد و مانند يک آشپز حرفه اي عمل نماييد .

آنچه براي هر خانه اي لازم است

ترکيبي از فر و بخارپز دقيقا همان چيزي بود که افراد در منازل خود آن را کم داشتند و شرکت بوش با ارائه ي فر/بخارپز بوش توانست اين افراد را خشنود سازد. شما با سري هاي جديد اين لوازم هم مي توانيد مواد غذايي خود را پخته ( مانند آنچه در فر بوش و يا 

مايکروويو بوش انجام مي شد)  و هم آنها را بخار پز نماييد .

وجود برنامه هاي اتوماتيک

وجود برنامه هاي اتوماتيک مختلف در بخارپز هاي بوش اين اجازه را به شما مي دهد تا با خيال راحت به آشپزي بپردازيد، بدون شک اين امر توانست آشپزي را براي افرادي که در اين زمينه مبتدي هستند آسان تر سازد .

وجود نمايشگر در بخارپز ها

از مهمترين بخش يک بخارپز مي توان به نمايشگر موجود بر آن اشاره نمود که به راحتي مي توان از طريق آن تنظيمات پخت را تماشا نمود و آنها را به آساني بنا به نياز و خواسته ي خود تغيير داد .

قابليت يخ زدايي

يکي از پرکاربردترين قابليت هايي که يک بخارپز مي تواند داشته باشد قابليت يخ زدايي مي باشد که با آن شما به راحتي مي توانيد به آشپزي خود سرعت بخشيده و در زمان صرفه جويي نماييد، در زندگي پر دغدغه ي امروزي همه ي ما زمان و صرفه جويي در آن از اهميت ويژه اي برخوردار است .

وجود برنامه هاي مختلف در بخارپز ها

برنامه هاي پخت متعدد در اين بخارپز ها به شما اجازه مي دهد که به نسبت نوع نياز خود و همچنين نوع مواد غذايي که در اين بخارپز ها قرار داده ايد پختي آسان و سالم را تجربه نماييد و مانند يک آشپز حرفه اي به آشپزي بپردازيد و از اوقاتي که صرف اين آشپزي مي نماييد لذت بريد .

ورود هواي گرم در بخار پز

هواي گرم از بعد ها و جهات مختلف به مواد غذايي موجود در بخارپز ها وارد مي شود و سبب پخت بهتر اين مواد غذايي مي شود .

قابليت گرم نمودن غذا در بخار پزها

گرم کردن مواد غذايي به گونه اي که انگار تازه پخته شده اند و مزه ي کهنگي نمي دهند از ديگر قابليت هايي است که در بخار پزهاي بوش مشاهده مي شود، بايد دانست که کار کردن با اين بخارپز ها بسيار آسان مي باشد و نيازي نيست نگراني در خصوص نحوه ي استفاده از آن داشته باشيد و به وسيله ي بخارپز بوش نياز هاي روزمره ي شما به راحتي رفع خواهند شد .

اهميت ويتامين ها در وعده هاي غذايي را بي اهميت نشماريم

ويتامين ها را به ميز ناهار و شام خود دعوت کنيد، مي دانيم که پخت و پز سبب از بين رفتن ويتامين هاي برخي از مواد غذايي مي شود حال براي حفظ اين ويتامين ها در وعده هاي غذايي خود چه بايد کرد ؟ نيازي به تامل نيست تنها با داشتن يک بخارپز توکار بوش مي توانيد به راحتي ويتامين ها را به وعده هاي غذايي خود و خانواده ي خود بازگردانيد .

سلامت غذا هاي خود را به بخارپز بوش بسپاريد

با استفاده از بخار پزها ديگر لازم نيست براي آشپزي از روغن ها که براي سلامتي مضر مي باشند و همچنين چاشني هاي مختلف براي خوش طمع نومدن مواد غذايي استفاده نماييد شما به راحتي با قرار دادن مواد غذايي در ظروف و وارد کردن آنها به بخارپز ها مي توانيد غذايي خوش طمع و باورنکردني را حاضر نموده و ميل نماييد. در نتيجه مي توان گفت که حاصل آشپزي با اين بخارپز ها وعده هايي از غذا هاي سالم و بدون ضرر خواهد بود که به حفظ سلامتي شما و خانواده ي شما کمک مي نمايد .

بهره گيري از تکنولوژي براي رفاه حال مشتريان

استفاده از تکنولوژي به روز  براي فراهم آوردن طعمي بدون نقص و البته غذايي سالم از مهم ترين مواردي است که افراد را براي خريد اين بخارپز ها ترغيب مي نمايد وجود قابليت هاي زياد در اين بخارپز ها حاصل اين استفاده از تکنولوژي مي باشد که آن را در محصولات ديگر مانند انواع جارو برقي بوش، کتري و توستر بوش،يخچال فريزر هاي بوش و ديگر محصولات اين شرکت ناظر هستيم .

آنچه به هنگام خريد لوازم خانگي بايد دانست

مجهز کردن يک آشپزخانه با لوازم مختلف امري هزينه بر، زمان بر و مشکل مي باشد و لازم است که افراد با آگاهي هر چه بيشتر براي خريد اين لوازم اقدام نمايند چرا که رفاه آنها و خانواده ي آنها در منزل به اين لوازم بستگي دارد و از آنچه که اين محصولات متعدد هزينه هاي کمي ندارند اشتباه کردن در هنگام خريد مي تواند عواقب ناخوشي براي اين افراد داشته باشد، شرکت بوش با سابقه ي درخشان در کيفيت 

لوازم خانگي بوش توانست اين دغدغه را براي افراد رفع نموده و بهترين کالا را با مناسب ترين قيمت به نسبت ويژه گي هاي موجود در اين محصولات به مشتريان خود عرضه دارد .

توجه به اصول زيبايي در طراحي بخار پز هاي بوش

طراحي زيبا و بدون نقص اين بخارپز ها توانست نماي ديگري به آشپزخانه ي شما دهد، بايد گفت که توجه به اصول زيبايي از جمله مهم ترين مواردي است که در تمامي 

محصولات توکار بوش به آن دقت شد و در اين بخارپز ها اين طراحي بدون نقص را هم در طراحي داخلي بدنه و هم در طراحي خارجي بدنه شاهد هستيم .

تنوع انواع محصولات خانگي بوش

تنوع در محصولات بوش از جمله نقطه ي قوت اين شرکت آلماني مي باشد که اين تنوع محصول را علاوه بر بخارپز هاي بوش در محصولات ديگر توکار اين شرکت مانند 

يخچال فريزر توکار بوش ، ماشين لباسشويي توکار بوش، ماشين ظرفشويي توکار بوش، فر توکار بوش و . مشاهده مي نماييم .

اهميت به تغديه با داشتن بخارپز هاي بوش

شک نکنيد که هيچ راه سالم تر و همچنين آسانتري جز آشپزي با بخارپز توکار بوش وجود نخواهد داشت اگر به سلامت خود و روش تغذيه ي خود اهميت مي دهيد لازم است که آشپزي با بخارپز هاي بوش را در خانه امتحان کنيد .
 
منبع: 

معرفي بخارپز توکار بوش

 

 

راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

نکات ایمنی زودپز ؛ هشدارهای خرید و استفاده از زودپز

 

به هیچ وجه مواد غذایی با دانه‏ های ریز و غذاهایی که هنگام پخت ایجاد لعاب و یا کف می ‏کنند را در زودپز نپزید

 دیگ‏ های زودپز با فشار بخار آب کار می ‏کنند و در صورتی كه بخار نتواند از ظرف خارج شود، زودپز تبدیل به یك بمب شده و منفجر می‏ شود. برای پیشگیری از چنین حوادثی در خانه بهتر است يك انتخاب ایمن و مناسب داشته باشيد. در میان زودپزهای استاندارد انواعی که مجهز به سیستم‏ های ایمنی بیشتر و امکان برنامه ‏ریزی پخت هستند گزینه‏ های بهتری هستند. محصولاتی که به وسیله شرکت ‏های معتبر ساخته شده و دارای نشان استاندارد هستند هنگام ساخت، دستورالعمل‏ های ایمنی را رعایت کرده و آزمایش‏ های ایمنی را انجام داده‏اند هر وسیله ‏ای دستورالعمل استفاده مخصوص به خودش را دارد. مثلا در دفترچه راهنمای برخی زودپزها نوشته شده است یک‌ سوم ظرف را آب کنید و در برخی دیگر این مقدار تا نیم یا دوسوم حجم ظرف متغیر است. چون ممکن است ذرات غذا همراه کف بالا آمده و روزنه خروج فشار را مسدود کنند. به هیچ وجه مواد غذایی با دانه‏ های ریز و غذاهایی که هنگام پخت ایجاد لعاب و یا کف می ‏کنند را در زودپز نپزید نمونه این غذاها انواع غلات مانند بلغور گندم و جو پرک شده، ماکارونی و رشته فرنگی، سیب و حبوبات دانه‏ ریز هستند.

در برخی از زودپزهای قدیمی این امکان وجود داشت که بعد از بالا رفتن فشار بخار داخل ظرف، در زودپز به طور ناگهانی باز شود و ایجاد حادثه کند. با در نظر گرفتن نکات ایمنی، زودپزهای جدید طوری طراحی شده‏ اند که مجهز به قفل داخلی هستند و تا زمانی که بخار آب، داخل ظرف وجود دارد امکان باز شدن در، وجود ندارد. بهتر است زودپزهایی را انتخاب کنید که یک دسته بلند در یک سمت و دسته کوتاهی در سمت دیگر دارند چون در این صورت امکان باز و بسته کردن در راحت‏ تر بوده و حمل و نقل و جا به جا کردن ظرف بهتر انجام می‏ شود. در ضمن بلند بودن دسته موجب می‏ شود دسته ظرف خیلی داغ نشود و هنگام برداشتن ظرف ناگهان از دست‏ تان رها نشود.البته برای پیشگیری از چنین اتفاقی توصیه می‏ شود برای برداشتن و جا به جا کردن زودپز پس از پخت غذا حتما از دستکش و دستگیره آشپزی استفاده کنید. مطمئن شوید که حلقه لاستیكی دیگ سالم است و در جای خود محكم شده است. فاسد بودن، پاره بودن و درست قرار نگرفتن حلقه لاستیکی ممکن است موجب سر رفتن غذا و خاموش شدن شعله گاز شود

1. هنگام خرید دیگ زودپز، زودپزهای استاندارد را انتخاب کنید.

2 هنگام خرید از فروشنده بخواهید تا طرز استفاده صحیح از محصول را به طور کامل به شما آموزش دهد.

3 قبل از استفاده، دستورالعمل و دفترچه راهنمای محصول را به دقت بخوانید.

4 زود پزهای مجهز به قفل ایمنی را انتخاب کنید.


5 زود پزها در طرح‏ ها و اندازه‏ های مختلف در بازار وجود دارد.

6 مواد غذایی مناسب را برای پخت با زود پز انتخاب کنید.

7 پس از اتمام پخت و خاموش کردن شعله گاز سوپاپ اطمینان را برای خروج بخار آزاد کنید.

8 بدنه دیگ‏ های زودپز معمولا از جنس استینلس استیل یا همان فولاد ضدزنگ یا آلیاژی از آلومینیوم است.


9 در محل اتصال درپوش به بدنه زودپز، حلقه‌ ای لاستیکی وجود دارد که از خارج شدن بخار آب جلوگیری می‌ کند.


10 روی درپوش زودپز یک دریچه اطمینان وجود دارد.

وقتی فشار بخار آب به حدی می ‌رسد که ظرف نمی ‌تواند آن را تحمل کند، این دریچه باز می ‌شود تا بخار آب از آن خارج شود. قبل از بستن در زودپز سوپاپ یا دریچه اطمینان و روزنه خروج بخار را بررسی کنید و از باز بودن آن مطمئن شوید. در صورت وم و وجود پارگی و خرابی، حلقه لاستیکی را تعویض کنید. در این زودپزها موارد ایمنی در نظر گرفته شده و در صورت زیاد شدن فشار بخار، در زودپز جدا نمی‏ شود و محتویات ظرف در آشپزخانه پخش نمی ‏گردد. در این زودپزها، نشانه اولیه بالا رفتن بیش از حد فشار، صدایی شبیه سوت است که فرد را از خطر مطلع می ‏کند. در صورت عدم توجه افراد و ادامه این روند شیر خروج فشار اضطراری فعال می‏ شود. برای پیشگیری از این اتفاق یک شیر خروج فشار اضطراری در نظر گرفته شده است که در صورت بالا رفتن بیش از حد فشار، فعال می‏ شود. در صورت شل بودن پیچ دسته ‌ها، ممكن است هنگام حمل، زودپز از دست شما رها شود و خطر سوختگی و آسیب ‌دیدگی به وجود بیاید.


11 پس از هر بار استفاده از زودپز دریچه اطمینان و حلقه لاستیکی را به دقت بشویید.

12 زودپزهای مجهز به شیر خروج بخار اضطراری را انتخاب کنید.


13 هرچند وقت یك‌بار پیچ دسته زودپز را سفت كنید.


14 اگر در زودپز نیاز به تعمیر داشت، آن را سریع تعمیر كنید و تا قبل از آن، از زودپز استفاده نكنید.


راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

آیا لازم است دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی بوش سری 6 را مطالعه کنیم؟

 

راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی بوش سری 6

این سری از ماشین ظرفشویی های بوش قابلیت ها و امکانات بسیار عالی دارند. شرکت بوش در بین انواع برندها جزء پیشگامان تولید ماشین ظرفشویی بوده است. برای استفاده بهینه از این سری ماشین های ظرفشویی لازم است دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی بوش سری 6 را پیش از استفاده مطالعه کنید. البته مدل های متنوعی در سری 6 از ماشین های ظرفشویی بوش تولید شده اند که ذکر تمامی آنها فهرست بلند بالایی می طلبد. برخی از مدل ها در این میان ویژگی ها و قابلیت های خاصی دارند.

دفترچه راهنمای سری 6

مطالعه دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی بوش سری 6 کمک می کند تا از تمام قابلیت های ماشین ظرفشویی خود آگاه شوید. در این دفترچه اطلاعات و دستورالعمل های ایمنی لازم برای استفاده از ماشین ظرفشویی، مشخصات فنی دستگاه، مراحل نصب آن در آشپزخانه، نکات مهم در مراقبت و نگهداری از ماشین ظرفشویی بوش، راهنمای عیب یابی دستگاه، نحوه ی عملکرد و کار با ماشین ظرفشویی و موارد بسیار دیگری توضیح داده شده است.

مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی بوش سری 6 سبب پیشگیری از استفاده نادرست و ممانعت از خراب شدن دستگاه و همچنین افزایش طول و عمر و کارایی ماشین ظرفشویی می شود. برای مثال در دفترچه راهنما ذکر شده است که ظروف چوبی، ظروف تزیینی و حساس، ظروف مسی و ساخته شده از قلع، ظروف آغشته به موم و جوهر و … برای قرار دادن در ماشین ظرفشویی مناسب نیستند. در انتخاب دمای شستشوی بلوریجات برای جلوگیری از آسیب باید دقت شود. نحوه قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی در دفترچه شرح داده شده است.

کیفیت ماشین ظرفشوی بوش

ماشین ظرفشویی بوش در سری جدید خود می تواند انتظارات و سلایق مختلف را به طور کامل تأمین کند. ماشین های ظرفشویی بوش در ابعاد استاندارد ساخته می شوند و این موضوع کمک می کندتا به راحتی در آشپزخانه جای داده شوند. در ساخت ماشین های ظرفشویی بوش از بهترین و مرغوب ترین مواد استفاده شده است. این ماشین ها به ویژه در سری 6 به گونه ای طراحی شده اند که کمترین میزان مصرف آب و انرژی و همچنین تولید صدا را داشته باشند.

بهترین تمیزکنندگی را می توانید از انواع مدل های ماشین ظرفشویی بوش انتظار داشته باشید. در این نوشته به توضیح معدودی از مدل های آن می پردازیم اما برای اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد و کارایی به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی بوش سری 6 مراجعه کنید.

ماشین ظرفشویی مدل SMS69MIR

ظرفشویی SMS69MIR  از محصولات سری 6 بوش، دارای ظرفیت 14 نفره است. این محصول ساخت آلمان، با آخرین فناوری روز اروپا تولید شده است. بدنه آن به رنگ استیل و مصرف انرژی آن A+ است. از ویژگی های این مدل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دارای کشو با فضای بیشتر برای شستن ظروف بزرگ

کم صدایی بی نظیر به اندازه 38 دسی بل

تضمین ایمنی دستگاه و جلوگیری از نشتی احتمالی با ویژگی Aqua stop

استفاده از آب و مواد شوینده متناسب با وزن ظروف

تشخیص میزان شستشوی ظروف و جربان آب و کاهش مصرف آب با ویژگی Active water

دارای برنامه های شستشوی مختلف از قبیل : شستشوی سریع (Quick wash)، شستشوی سریع در 65 درجه (Quick wash 65 C)، شستشوی به صرف (Economy 50 C) شستشوی خودکار (Auto 45-65 C) و شستشوی شدید (Intensive 70 C)

میزان مصرف آب در هر دوره 9.5 لیتر

ویژگی های دیگر ماشین ظرفشویی مدل SMS69MIR

از دیگر ویژگی های این مدل  ماشین ظرفشویی که در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی بوش سری 6 آمده است وجود نشانگر LED برای پر کردن مجدد مواد شوینده و نمک و داشتن بدنه داخلی از جنس فولاد ضد زنگ است. این ماشین ظرفشویی 6 قفسه بشقاب تاشو در سبد پایینی و 2 قفسه فنجان در سبد بالایی دارد.

ماشین ظرفشویی مدل SMS69M08IR

ظرفشویی SMS69M08IR  نیز از دیگر مدل های سری 6 بوش ساخت آلمان است. این ماشین ظرفشویی به رنگ استیل، گنجایش 13 نفره و مصرف انرژی A++ دارد.

کم صدایی به اندازه 44 دسی بل

دارای Aqua sensor برای سنجش میزان املاح کثیفی در آبکشی اول و امکان استفاده مجدد از آب

صرفه جویی 20% معادل 4 لیتر در هر بار شستشو

دارای حسگر وزنی برای مصرف اب متناسب با وزن ظروف

تشخیص میزان شستشوی ظروف و جربان آب و کاهش مصرف آب با ویژگی Active water

دارای برنامه های دمایی شستشو از 70، 45-65، 50، 40 درجه سلسیوس و همچنین شستشوی سریع 20 دقیقه ای

مجهز به برنامه های ویژه شامل شستشوی ظروف بزرگ، سرعت متغیر، ضد عفونی کننده و فوق خشک کن که در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی بوش سری 6 مفصل شرح داده شده است.

میزان مصرف آب در هر دوره 6.5 لیتر

دارای نشانگر LED نمک و مواد شوینده

ماشین ظرفشویی مدل SMS69M12IR

ظرفشویی SMS69M12IR نیز مانند دو مدلی که پیشتر ذکر شد از سری 6 بوش است. جنس بدنه داخلی آن از فولاد ضد زنگ ساخته شده است و رنگ آن سفید است. ظرفیت این مدل نیز 14 نفر بوده و مصرف انرژی آن A++ است.

کم صدایی 38 دسی بل

دارای 6 برنامه اصلی برای شستشو از 45 تا 70 درجه سلسیوس

دارای سه طبقه قفسه

میزان مصرف آب در هر دوره 9.5 لیتر

مزایای ظرفشویی بوش سری 6

ویژگی مهم ماشین ظرفشویی بوش سری 6 داشتن موتور کاملاً بی صدا و عملکردی با قدرت، با دوام و کارآمد است. تسمه در موتور این سری از ماشین های ظرفشویی بوش حذف شده است و در نتیجه از صدایی که تولید می شود کاسته است. همچنین بدون تسمه سایش بین قطعات کاهش پیدا می کند و موتور ماشین ظرفشویی طول عمر بالاتری خواهد داشت.

این سری از ماشین های ظرفشویی شستشوی با کیفیتی خواهند داشت و البته مدت زمان بیشتری نیاز دارند. مدت زمان طولانی تر با در نظر گرفتن وم کاهش مصرف آب و انرژی توأم است. دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی بوش سری 6 شرح می دهد که با استفاده از قابلیت های متنوع این ماشین های ظرفشویی چگونه شستشوی کامل ظروف انجام می شود.

منبع: 

https://bit.ly/3aw6uQa


راهنمای استفاده از وسایل برقی خانگی

تبلیغات

محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

آخرین جستجو ها

مکتبة الشویکی پرتال دانشجوفا اینجا سبقت مجاز است! سفر ، گردشگری، رزرو تورهای داخلی ، خارجی ونوروزی فوق تخصص گوارش خوب در تهران mmocheaponline تبریز آفرود - کلبه پیر Tabriz OffRoad.com خودهیپنوتیزم و مانیتیزم C4D حیوانات خانگی